Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva KCP: Komise ukončila správní řízení se společností KTP Quantum

30.8.2001 13:27
Autor: 

(Následuje úplné znění tiskové zprávy)
Dne 29. srpna 2001 vydala Komise pro cenné papíry rozhodnutí, kterým uložila společnosti KTP Quantum opatření k nápravě, jejichž účelem je odstranit nedostatky v činnosti společnosti a zajistit poskytování služeb zákazníkům v souladu se zákonem. Komise dále za porušení některých povinností obchodníka s cennými papíry uložila společnosti pokutu ve výši 2,5 mil. Kč. Společnost se vzdala práva na podání rozkladu, a rozhodnutí tak nabylo právní moci.

Společnost porušila některá pravidla organizace vnitřního provozu obchodníka s cennými papíry a některá pravidla jednání ve vztahu k zákazníkům. Konkrétně společnost KTP Quantum nabízela od roku 1997 tzv. produkt Spořitelní účet správy akcií s garantovaným výnosem 14 %, později 9,5 % způsobem, který zákon o cenných papírech nepřipouští.

Ještě před vydáním rozhodnutí přestala společnost nabízet novým zákazníkům garantovaný výnos a přijala další opatření, které mají za cíl uvést způsob poskytování svého produktu do souladu se zákonem. Ve svém rozhodnutí Komise společnosti uložila, aby bez zbytečného odkladu, nejpozději do 6 měsíců upravila strukturu a likviditu investičního portfolia zákazníků využívajících produkt Spořitelní účet správy akcií tak, aby odpovídalo závazkům ze smluv; bez zbytečného odkladu nejpozději do jednoho roku ukončila v souladu s platnými všeobecnými smluvními podmínkami poskytování garantovaného výnosu i stávajícím zákazníkům; dále aby přijala taková opatření, aby úhradu smluvních pokut vyplácela z vlastních finančních prostředků a zabezpečila sledování a přizpůsobení výše a likvidity vlastních finančních prostředků pro úhradu smluvních pokut. Navíc musí zákazníky vždy přesně a bez zbytečného odkladu informovat o obchodech, které pro ně uzavřela. O přijatých opatřeních a postupu při jejich plnění je společnost povinna pravidelně ve čtrnáctidenních intervalech informovat Komisi.

Komise bude intenzivně sledovat plnění povinností stanovených pravomocným rozhodnutím, v případě jejich nesplnění je možno uložit pokutu až do výše 100 mil. Kč.

V Praze dne 30. srpna 2001

Radka Procházková
Tisková mluvčí

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba