Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva KCP: Předběžné opatření vůči obchodníkovi Bradley, Rosenblatt & Company

10.7.2001 18:25
Autor: 

(Následuje úplné znění tiskové zprávy)
Komise pro cenné papíry dnes 10. července 2001 vydala rozhodnutí o předběžném opatření, kterým obchodníkovi s cennými papíry, společnosti Bradley, Rosenblatt & Company, nařídila zdržet se uzavírání nových smluv o poskytování svých služeb, zdržet se přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních instrumentů, dále musí společnost činit veškeré kroky k zajištění finančních prostředků ke splnění svých závazků a denně informovat Komisi o stavu závazků vůči zákazníkům.

Důvodem vydání tohoto rozhodnutí je to, že podle dosud zjištěný skutečností nemá společnost Bradley, Rosenblatt & Company v současné době dostatek finančních prostředků ke splnění závazků vůči svým zákazníkům. Komise proto považuje za nemožné, aby společnost do doby, než uhradí splatné závazky, pokračovala v uzavírání nových smluv či přijímání nových pokynů od zákazníků.

V důsledku toho, že obchodník Bradley, Rosenblatt & Company nevypořádal obchody uskutečněné pro Investiční společnost INVESCOM, pozastavila investiční společnost ode dne 4. července 2001 odkupování podílových listů spravovaných otevřených podílových fondů EUROCOM, OPF, Investim, OPF a Růstový, OPF.

Komise zároveň zahájila s obchodníkem správní řízení, v jehož rámci zjišťuje, zda obchodník neporušil ustanovení zákona o cenných papírech jednat při poskytování svých služeb kvalifikovaně, čestně a spravedlivě, v nejlepším zájmu svých zákazníků a zajistit dostatek finančním prostředků ke splnění závazků vůči zákazníkům. Ve společnosti nyní probíhá již tři týdny stání kontrola, v jejímž rámci Komise zjišťuje další fakta.

Komise rozhodnutí o předběžném opatření zruší, jakmile k němu pomine důvod, jinak zaniká rozhodnutím vydaným ve věci samé. Proti tomuto rozhodnutí lze podat rozklad, který však nemá odkladný účinek.

V Praze 10. července 2001

Radka Procházková tisková mluvčí

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC