Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Český Telecom zveřejní příští čtvrtek detailní výsledky za rok 2000

23.03.2001 12:29
Autor: 

Ve čtvrtek 29.3. zveřejní Český Telecom detailní konsolidované výsledky za rok 2000 podle IAS, v pátek pak bude následovat prezentace pro analytiky. Neočekáváme sice velký dopad těchto výsledků na akcie Českého Telecomu, přesto není od věci poukázat na ty ukazatele, na které se trh bude dívat nejvíce.

Podle předběžných výsledků, zveřejněných koncem února, by měl Český Telecom vykázat přibližně 3% růst čistého zisku na 6,4 mld. Kč, při 10% růstu tržeb na 57,2 mld. kč a klesající provozní marži.

Příští čtvrtek bude zveřejněna struktura nákladů a tržeb, a to jak Českého Telecomu, tak EuroTelu, plus řada dalších provozních údajů. U Českého Telecomu budou zajímavé informace o vývoji objemu telefonního provozu v minutách, zejména vývoj v meziměstských a zahraničních hovorech, a ve volání pevný-mobilní telefon. Z jednotlivých segmentů tržeb nás nejvíce budou zajímat tržby z mobilní telefonie (ty by měly vykázat vysoký růst) a tržby z hovorného po pevných linkách (zde čekáme pokles).

U EuroTelu budou zajímavé údaje o tom, kolik provolá průměrný zákazník EuroTelu měsíčně minut (zde je otázkou, jak velký bude pokles), tržby na zákazníka, jednotlivé segmenty nákladů a tržeb, a provozní marže. Z hlediska struktury zákaznické báze bude důležitý poměr předplacených zákazníků z celkového počtu.

Zveřejněné údaje budou mít hodnotu zejména pro analytiky a jejich valuace, výrazný okamžitý dopad nečekáme, zejména vzhledem k tomu, že vybrané předběžné výsledky byly již zveřejněny.

(Ondřej Daťka)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data