Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

RAIFFEISENBANK NABÍZÍ NOVOU MOŽNOST INVESTOVÁNÍ - ČESKÝ DLUHOPISOVÝ FOND

1.4.2003 9:50
Autor: 

Od 10. března 2003 nabízí Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) svým klientům nový otevřený dluhopisový fond – Raiffeisen - Český dluhopisový fond. Tento fond investuje převážně do státních dluhopisů České republiky. Fond je denominován v české koruně. Správa fondu je zajišťována investiční společností Raiffeisen Kapitalanlage – Gesellschaft m.b. H., která je jedničkou na rakouském trhu, a která patří (stejně jako RBCZ) do mezinárodní finanční skupiny Raiffeisen.

RBCZ nabízí svým klientům další možnost bezpečného a snadného investování do podílových fondů. Na rozdíl od investování do jednotlivých cenných papírů má klient u otevřených podílových fondů Raiffeisen více jistoty, protože investovaný kapitál bude rozložen do více emisí cenných papírů. Další výhodou je, že výnosy z fondu jsou vyšší než u termínovaných vkladů nebo spořících účtů. Výši investice lze kdykoli změnit nebo účast v podílovém fondu ukončit pomocí zpětného odkupu. Stát se vlastníkem podílových listů je velmi snadné. Stačí podepsat smlouvu o investování, na základě které bude otevřen majetkový účet. Poté buď přímo na pobočce nebo pomocí jednorázového či trvalého příkazu klient převede peníze na účet určený pro investování do fondů. O realizaci investice bude klient informován výpisem z majetkového účtu. V případě podání žádosti o odkup převede RBCZ peníze na účet klienta do tří dnů.

Je možné si vybrat jak z čistě akciových nebo dluhopisových fondů, tak i ze smíšených fondů. Jedná se přitom o způsob investování finančních prostředků, který přináší reálné zhodnocení volných zdrojů při přijatelné míře rizika. „Rok 2002 byl rokem dluhopisových trhů, kterým se dobře dařilo. Důvodem bylo zpomalování růstu globální ekonomiky, které se částečně přelévalo i do ČR. Česká národní banka, podle našich odhadů, sníží letos úroky ještě jednou. Ceny dluhopisů by měly zůstat vysoké.“ zhodnotil současnou situaci Pavel Mertlík, hlavní ekonom Raiffeisenbank.

Otevřené podílové fondy shromažďují finanční prostředky a prostřednictvím zkušených odborníků investují do cenných papírů. Výhodou pro klienta je to, že fondy Raiffeisen veškeré své zisky reinvestují a ty poté nepodléhají dani z příjmu. V případě, že si klient ponechá své podílové listy alespoň po dobu šesti měsíců, tak při jejich odprodeji nebude muset platit žádné daně z dosažených výnosů.

Podrobné informace o nabídce fondů Raiffeisen lze získat na bezplatné lince telefonního centra RBCZ na čísle 800 900 900, na internetové adrese www.rb.cz a rovněž na všech obchodních místech RBCZ v ČR.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

-----------------------------------------------------------------------

1993-2003
10 let banky v České republice

Raiffeisenbank a.s. poskytuje v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Kromě vlastních bankovních aktivit je součástí finanční skupiny, která nabízí svoje produkty a služby rovněž v oblasti stavebního spoření (Raiffeisen stavební spořitelna), pojištění (UNIQA pojišťovna a.s.) a leasingu (Raiffeisen-Leasing). Jako jeden z devíti finančních ústavů v ČR poskytuje hypoteční úvěry, k nimž sjednává rovněž státní finanční podporu. Na začátku ledna 2003 pracovalo v RBCZ 1032 zaměstnanců. V současnosti má RBCZ 41 obchodních míst rozmístěných rovnoměrně po celém území ČR.

Majoritním akcionářem RBCZ je rakouská finanční skupina RZB Group, vedoucí uskupení na poli komerčního a investičního bankovnictví v celé střední a východní Evropě. RZB Group je členem rakouské bankovní skupiny Raiffeisen, která se v oblasti poskytování finančních služeb pohybuje již více než 100 let. RZB Group působí se svými dceřinými bankovními ústavy ve 12 zemích regionu střední a východní Evropy (Maďarsko, Polsko, Slovensko, Česká republika, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie a Slovinsko), které disponují širokou sítí zhruba 500 poboček a více než 300 dalších obchodních míst v jejich specializovaných dceřiných společnostech. Celková bilanční suma bankovní skupiny Raiffeisen dosáhla ke konci roku 2001 více než 44 miliard EUR.

Raiffeisenbank a.s. získala v roce 2002 prestižní ocenění „Rhodos 2002“ za nejpůsobivější image mezi českými bankami. Vyhlašovatelé této soutěže, k nimž patří například vydavatelství Economia či nezávislý institut pro výzkum trhu GfK, se prostřednictvím výzkumu obrátili na reprezentativní skupinu 500 českých top manažerů. Podle jejich názoru právě Raiffeisenbank a.s. nejlépe odpovídá pěti nejdůležitějším kritériím bankovní image (jsou jimi spolehlivost, důvěryhodnost, solventnost, serióznost a přístup ke klientům). V listopadu 2002 získala Raiffeisenbank další ocenění jako druhá nejdynamičtější banka roku 2002. Tato cena byla vyhlašována v rámci soutěže „Banka roku 2002“, jejímž pořadatelem byl internetový časopis Fincentrum. Jednotlivé bankovní domy a finanční instituce na českém trhu hodnotila odborná porota složená z více než 300 odborníků, mezi nimiž byli manažeři, zástupci médií, akademické sféry a státní správy. Díky své aktivní obchodní strategii v oblasti střední a východní Evropy byla v roce 2001 skupina Raiffeisen vyhlášena americkým časopisem Global Finance nejlepší bankou ve střední a východní Evropě. The Banker, renomovaný časopis náležející do mezinárodní vydavatelské skupiny Financial Times, ji v roce 2001 vyhlásil bankou roku 2001 ve střední a východní Evropě.

(komerční prezentace)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2017
22:02Technologickému sektoru se dnes nedařilo
18:18Evropa má skrytého technologického šampiona, vydělává až moc
17:08Praha zpět v zeleném, pomohl ČEZ a KB
17:07Odpoledne patří dolaru a zlepšení tržního sentimentu  
15:50Česká zbrojovka a.s.: Oprava notářského zápisu o průběhu schůze vlastníků dluhopisů konané 21. 11. 2017
15:48ZEW: Pokles důvěry v německou ekonomiku překonal odhady
15:43ČEZ, a.s. - Zápis z valné hromady ČEZ OZ UIF 16.8.2017
15:30Tesla dostala největší objednávku na svůj Semi, Pepsi jich koupí 100
15:26Výbuch rakouského plynového terminálu odřízl Itálii, Slovinsko a Chorvatsko. Ceny komodity prudce rostou
14:32Polovodiče, mikročipy a Micron: stojí ještě za to? (pohled analytika)  
14:13Maloja Investment SICAV a.s.: Výroční zpráva za období 1. 11. 2016 - 31. 8. 2017
13:34Česká exportní banka, a.s.: Informace o vyplacení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
13:09Tenoučká prasklina zalomcovala trhy s ropou
12:26Americká studie: Brexit oslabí Velkou Británii i vliv USA v Evropě
11:56Nové byty v Praze meziročně zdražily o 15 procent, tvrdí analýza Deloitte
11:32Přichází přelomový rok pro fúze a akvizice
11:11Evropské indexy mírně rostou, Gemalto +33 %
10:19Koruna kvůli pomalejší inflaci už tolik neláká, dražší ropa má omezený vliv na komoditní měny  
9:28V areálu v Záluží hořelo, Unipetrol omezil provoz
9:13Rozbřesk: Inflace nahrává jen pomalému růstu sazeb, koruna postrádá jestřábí hlas

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data