Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nationale Nederlanden poskytuje osobní finanční plánování

25.9.2000 11:53
Autor: 

(reklamní článek) Holandská pojišťovna Nationale-Nederlanden, člen renomované finanční skupiny ING Group, patří již osm let mezi klíčové hráče na poli životního pojištění. Svědčí o tom nejen její 17,75% podíl na trhu životního pojištění a pozice třetí nejúspěšnější životní pojišťovny v České republice, ale především řada novinek, které díky Nationale-Nederlanden spatřily světlo světa. Poslední novinkou, kterou se Nationale-Nederlanden rozhodla představit v České republice, je tzv. osobní finanční plánování.

Na problematiku finančního plánování i produkty Nationale-Nederlanden jsme se zeptali ředitele pro marketing a komunikaci Nationale-Nederlanden pana Maartena Edixhovena.

Co si můžeme představit pod pojmem finanční plánování?
Moderní, sofistikované finanční služby, které nejsou založené na prodeji jednotlivých produktů, ale na komplexním řešení finanční situace klienta vycházejícím z jeho potřeb a plánů. Zní to možná trochu složitě, ale náš cíl je jasný a zřejmý. Nechceme našim klientům nabízet izolované finanční produkty, jako je například životní pojištění nebo penzijní připojištění, ale skutečně komplexní finanční služby šité klientovi na míru. Naši poradci pro finanční plánování nabídnou klientům produkty odpovídající jejich potřebám – a to nejen z oblasti životního pojištění a penzijního připojištění.

Co byste nabídl klientovi, který má zájem jednak o pojistnou ochranu a zároveň by chtěl bezpečně investovat určité finanční prostředky?
Náš poradce by s tímto klientem určitě nejprve provedl analýzu jeho potřeb. Pravděpodobně by společně zjistili, že klient má sice zájem o konkrétní produkt, ale zároveň nemá zabezpečené jiné potřeby, např. studium dětí, důchod apod. Konkrétní nabídka produktů by tedy byla výsledkem této analýzy. Nicméně klientovi, který hledá pojistnou ochranu a zároveň investici, bych doporučil Investiční životní pojištění. Tento produkt Vám totiž umožní výhodně investovat finanční prostředky a zároveň zabezpečit Vaše blízké v případě nepředvídatelné tragické události.

Jaké výhody skýtá Investiční životní pojištění?
První výhodou Investičního životního pojištění je bezesporu jeho variabilita. Zatímco jiná pojištění jsou uzavírána na předem danou dobu, konec Investičního životního pojištění a vyplacení naspořené částky si může klient určit zcela libovolně podle svých potřeb. O délce pojistné doby nerozhoduje při uzavření pojistné smlouvy, ale až v době, kdy ji chce ukončit. Kromě toho je mu umožněno kdykoliv ukládat či částečně čerpat finanční prostředky, měnit výši pojistné částky nebo pojistného a produkt tak přizpůsobovat měnícím se potřebám v průběhu života. Klient také sám rozhoduje o poměru mezi pojištěním a investicí a volí jakým způsobem - tedy s jakým rizikem a potenciálním výnosem - jsou jeho prostředky investovány. Pokud má klient zájem o téměř čistou investici, lze ji realizovat zvolením pojistné částky v minimální výši. Nebudu snad příliš předbíhat, pokud v této souvislosti prozradím, že v blízké budoucnosti bychom chtěli našim klientům v rámci finančního plánování nabídnout také podílové fondy.

Jakým způsobem jsou zhodnocovány vložené finanční prostředky?
Volné finanční prostředky jsou investovány prostřednictvím čtyř fondů, které se liší mírou rizika a tedy i mírou výnosnosti. Jsou jimi Fond obligací, Smíšený fond, Fond flexibilních investic a Fond cizích měn. O rozdělení investovaných prostředků mezi jednotlivé fondy rozhoduje klient. Peníze je navíc možné mezi fondy kdykoliv přemístit.

Podle jakých kritérií by se měl klient při výběru jednotlivých fondů řídit?
Při výběru fondů by měl klient zvážit dva základní faktory: svůj vztah k riziku a investiční horizont. Vztahem k riziku se míní míra, do jaké je klient ochoten snášet výkyvy hodnoty portfolia fondu. Investiční horizont je doba, na kterou klient své prostředky do fondu ukládá. Lze říci, že pro klienty s vysokou averzí vůči riziku a relativně krátkodobým investičním horizontem lze doporučit Fond flexibilních investic, příp. Fond obligací. Naopak klientům, kteří jsou ochotni podstoupit případné krátkodobé výkyvy hodnoty fondu, bych doporučil Smíšený fond. Chtěl bych dodat, že v letošním roce dosahuje nejvyšší výkonnosti Smíšený fond a to výrazně nad mírou inflace.

Na závěr bych rád zdůraznil, že portfolia všech fondů Investičního životního pojištění jsou řízena specializovanými investičními manažery z naší sesterské společnosti ING Investment Management s rozsáhlými zkušenostmi z kapitálových trhů. Prostředky klientů Nationale-Nederlanden jsou tedy v rukou skutečných profesionálů.

Další informace o finančním plánování, Investičním životním pojištění i dalších produktech a službách nabízených pod značkou Nationale-Nederlanden naleznete na www.ing.cz, www.nat-ned.cz. Případně nás můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu: klient@ing.cz nebo na bezplatné infolince 0800 159 159.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.5.2018
6:32Fidelity: Geopolitika a její vliv na trhy
23.5.2018
22:05I přes úvodní pokles se dnes Wall Street podařilo zavřít v zelené barvě
18:13Kdy skončí ropní giganti?
17:38Evropské banky pod tlakem - v hlavní roli Itálie! ČEZ -1,6%, USA v červeném
17:33Po negativním ránu se řada trhů stabilizuje, koruně zůstávají ztráty. Trump stále na scéně  
17:01Rusnok: Pomalejší růst koruny může otevřít dveře k rychlejšímu zvyšování sazeb
16:56Hrozí útok investičních „čelistí“. Jak na něj reagovat?
16:17Jak to bude s výplatou dividendy banky Moneta?
16:15Akcionáři Lowe's čekali horší scénář. Akcie rostou  
16:09Pražská burza, finanční trhy: Diskutujte s analytikem a makléřem Patrie 4. června v Liberci!
15:45EUC a.s.: Dluhopis VAR/22 - úroková sazba na druhé výnosové období
15:33Roboti v polích mohou znamenat potíže pro agrochemické giganty
13:48Soros projevil Tesle důvěru? Možná mu šlo o něco úplně jiného
13:29EK varovala ČR, že penzijní systém může ohrozit veřejné finance
12:57Evropská komise: ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura
12:22Jak Sephora vybudovala impérium a přežila apokalypsu
11:08Nálada v eurozóně na 15-ti měsíčních minimech, je čeho se bát?
10:38VIG táhne PX nahoru. Výsledky posílají akcie o 0,96 % výš  
10:21Trump není spokojený a odnáší to i koruna. Optimismus z úvodu týdne je pryč  
9:43Americký Kongres uvolnil pravidla pro dozor nad bankami

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů