Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mírné posílení akcií ČEZ prozatím jen útěchou spíše než důvodem k jásotu

Mírné posílení akcií ČEZ prozatím jen útěchou spíše než důvodem k jásotu

3.5.2006 17:50

Odpolední obchodování na pražské burze nedoznalo výraznějšího zvratu a trh jako celek uzavřel v záporu. Index PX konkrétně oslabil o 0,2 % na hodnotu 1473,7 bodu, celkový objem obchodů ve SPADu přitom dosáhl 3,2 mld. Kč. S více než 2miliardovým objemem se nejaktivnějším titulem staly akcie ČEZ. Ty po turbolencích z minulých dní ve středu procházely poměrně stabilním vývojem a seanci uzavřely lehkým nárůstem o 0,2 %. Titul se přitom konsolidoval po předešlém strmém pádu zřejmě poté, co západoevropské ceny elektřiny mírně vzrostly a zbídačené emisní poukázky zkorigovaly propastný pád nárůstem o 7,5 %.

Nelichotivým vývojem naopak procházely akcie Philip Morris ČR, u kterých investoři pokračovali v redukování pozic v souvislosti se zhoršením finančních výsledků tohoto tabákového producenta. Mírnými nárůsty naopak seanci uzavřely akcie KB, Orco a CETV.


Váš názor
  • Proč padají podle mne akcie ČEZ
    4.5.2006 14:45

    Ti kdo s hrůzou sledují, jak padají akcie čas, nemají důvod k panice. Myslím si, že tohle krátkodobé oslabení ceny akcií je úzce spjato s emisí akcií na varšavské burzce. Jestli se akcie budou kotovat za stejnou cenu jako na pražské burze, tak ta cena z principu nemůže rekordní. Teď prožíváme korekcie ceny, po emisi ve varšavě cena bude opět stoupat!
    Tomáš
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data