Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vedení ČEZu navrhlo dividendu 15 Kč na akcii

Vedení ČEZu navrhlo dividendu 15 Kč na akcii

11.5.2006 8:52
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ
Představenstvo energetické společnosti ČEZ na svém včerejším zasedání rozhodlo o návrhu na výši dividendy ze zisku loňského roku (nekonsolidovaného), který bude předkládat valné hromadě akcionářů konané dne 23. května 2006. Představenstvo bude navrhovat hrubou dividendu ve výši 15 korun na jednu akcii (nominální hodnota 100 Kč).

Navrhovaná výše dividendy tak představuje nárůst o 67 procent oproti dividendě vyplacené v loňském roce, kdy činila 9 Kč/akcii. Celkem je na dividendy určeno více jak 8,85 mld. Kč, což představuje polovinu nekonsolidovaného zisku ČEZ za rok 2005.

Tímto dochází ke změně dividendové politiky ČEZ, přijaté v listopadu 2004, na další roky, tak jak ji vedení ČEZ signalizovalo na začátku letošního roku. Do budoucna budou návrhy představenstva na výši dividend vycházet z výše konsolidovaného zisku Skupiny ČEZ, kdy na dividendy bude určeno 40 – 50 % z tohoto zisku (Pay out ratio). Jde o poměr odpovídající rozmezí u energetických firem v Evropě.


Váš názor
 • To je kšeft!
  11.5.2006 10:05

  Monopolní ČEZ ve většinovém vlastnictví monopolního státu dává vydělat monopolně dosazeným úředníkům vlstnící akcie za nominální cenu nekřesťanské peníze vyždímané ze skrytých daní uvalených regulačním státním orgánem! Že se soc-dem.nejvyšší regulátor Sobotka nestydí se ukazovat na veřejnosti, měli by je naskládat do košů a potopit ve Vltavě jako lichváře za KarlaIV.!
  ON
  • Dobrá analýza
   11.5.2006 10:15

   ... klobouk dolu. Ted co s tim??
   Bo
   • Bezmoc
    12.5.2006 7:52

    jedině vzít bič, staré struktury vypráskat a nasadit nové, ale to je zbožná utopie, nad padouchy se zvítězit nedá. Spíš je smutné, že tyto akce provádí zrovna vláda soc.-dem.!
    ON
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university