Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Unipetrol: Plánované investice do Chemopetrolu

18.5.2006 9:37
Autor: KBC/Patria

Podle prohlášení, které tisku včera poskytl generální ředitel Unipetrolu Francois Vleugels, bude Unipetrol potřebovat finanční prostředky na investice do petrochemické jednotky v Chemopetrolu a na navýšení kapitálu některých svých dceřiných společností. Poznamenal, že celkové potřeba kapitálu bude o hodně nižší než 1 mld. Kč investovaná do Benziny dříve v tomto roce.

Investici do Chemopetrolu vnímáme jako pozitivní překvapení, když to považujeme za racionální investici pokud ostatní části této vertikálně integrované společnosti budou moci implementovat podobné vylepšení. Domníváme se, že by mohly existovat nějaké dohody s ostatními majiteli České rafinérské na zdokonalení rafinérie, aby se zvýšila její produkce.

Vleugels také řekl, že management po výsledcích za loňský rok nenavrhne žádnou dividendu na výroční valné hromadě, která se koná 22. června. Toto je ve shodě s naší předpovědí. Společnost navíc oznámila, že se zbaví Spolany do konce července jak bylo původně plánováno a zatím obdržela dvě závazné nabídky. Domníváme se, že jednou z těchto nabídek je nabídka od společnosti Anwil, výrobce PVC, kterého vlastní PKN a druhá nabídka je od zatím neznámé strany, ale není jí maďarský BorsodChem, který již dříve vyjádřil svůj nezájem.

Prodej Kaučuku se opět o něco zdrží, podle prohlášení Unipetrolu. Domníváme se, že společnost neobdržela dostatečné množství nabídek.

Celkově tyto zprávy vnímáme pozitivně, když se domníváme, že investice do Chemopetrolu budou spojeny s vylepšením v České rafinérské.


Váš názor
  • Doporučení
    18.5.2006 9:46

    a proto doporučení zní .. PRODAT ..!!!
    aaa
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data