Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Prokom: Společnosti Asseco a Softbank podepsaly dohodu o fúzi

19.5.2006 10:14
Autor: KBC/Patria

Asseco a Softbank podepsaly dohodu o fúzi. Ta předpokládá, že Softbank vydá tři série akcií
(i) 15 725 524 akcií pro akcionáře Asseco. Výměnný poměr byl stanoven na 5,2311 akcií Softbank za 1 akcii Asseco, což odráží současnou tržní kapitalizaci obou společností.
(ii) 3 186 462 akcií pro Prokom výměnou za PVT a ostatní, zatím nespecifikovaná, aktiva a kontrakty.
(iii) 2 320 360 akcií pro management.
Nově fúzovaná společnost ponese název Asseco Poland a generálním ředitelem bude Adam Goral, současný ředitel a největší akcionář Asseco. Transakce by měla být dokončena v 1Q07. Prokom bude vlastnit 25,5 % z nové společnosti a konsoliduje ji pomocí tzv. full method. Nové Asseco Poland bude mít při současných cenách na trhu kapitalizaci téměř 1,9 mld. PLN, tj. podobné jako současná kapitalizace Prokomu.

Podle našeho názoru by mohl být obchodní vliv následující:

Asseco (smíšený dopad, možná negativní z krátkodobého hlediska) – domníváme se, že je nutné se na tuto transakci dívat z různých úhlů. Na jedné straně se produkty Asseco a Softbank doplňují, takže fúze by neměla vést k zániku produktu. Na druhé straně má Asseco, jako producent softwaru, daleko vyšší provozní marže než Softbank, která se z velké části zabývá integračními obchody. Proto fúze pravděpodobně způsobí oslabení marží. Pozitivem je podle našeho názoru, že fúzovaná společnost ponese název Asseco a bude řízena Adamem Goralem, současným generálním ředitelem Asseca, protože považujeme současný management Asseca za lepší než management Softbank.

Navíc získání PVT bylo jedním z cílů Asseca, když se společnost hodlá rozšiřovat i mimo Polsko a chce vytvořit kvalifikované centrum v regionu CEE pro značkové výrobky. V současnosti si nejsme jisti jestli tato transakce přinutí Asseco vzdát se plánů na vstup Asseco Slovakia na varšavskou burzu.

Softbank (pozitivní dopad) – domníváme se, že Softbank by měla získat z této transakce, když fúze s Asseco vyřeší její strategické problémy, jako například malé rozrůznění tržeb a silnou závislost na PKO BP, kde byla IT rozhodnutí odložena z důvodu změn v managementu stejně jako neschopnost v poslední době získat nové kontrakty.

Prokom (pozitivní dopad) – domníváme se, že Prokom by mohl být vítězem této transakce, vzhledem k tomu, že se obvykle odehrává v meziskupinových dohodách. Fúze by měla pozitivně ovlivnit konsolidovaná čísla, když s majoritou v dozorčí radě je jisté, že fúzovaná společnost bude konsolidována přes full method, v současnosti Prokom konsoliduje Softbank přes full method, zatímco Softbank konsoliduje Asseco přes majetkovou metodu od 1Q06.

V 10h pořádají společnosti jednání s analytiky, potom bychom měli znát více podrobností.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data