Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americká ekonomika roste pomaleji, než čekali analytici, ale roste… DJI +0,8 %, S&P +1,14 %, +1,35 %

Americká ekonomika roste pomaleji, než čekali analytici, ale roste… DJI +0,8 %, S&P +1,14 %, +1,35 %

26.05.2006 8:18
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Včerejší makrodata přinesla na Wall Street uklidnění předešlého bouřlivého obchodování a indexy začaly růst. Hlavní hybnou silou bylo potvrzení růstu americké ekonomiky, která sice roste pomaleji, něž očekávali analytici, ale roste. To do jisté míry neutralizovalo obavy z rychle rostoucí inflace, která by mohla ekonomický růst úplně zastavit. V popředí zájmu investorů byly opět dobře známé tituly jako Exxon Mobil nebo U.S. Steel, jejichž akcie opět investoři začali nakupovat v očekávání zvýšení poptávky. Index S&P získal více jak jedno procento a korigoval tak svůj 5,1 % propad oproti hodnotě z 5. května. Toto byla hodnota pětiletého maxima, kterou opustil, když se začalo spekulovat o dalším zvyšování úrokových sazeb.

Také se dařilo akciím společnosti Wal Mart poté, co analytici Banc of America zvýšili své investiční doporučení na „buy“ z „neutral“. K dobrému výsledku také přispělo uvedení Mastercardu na trh, když se po jeho IPO začaly jeho akcie obchodovat poprvé na burze. Růst ceny o 7 USD (18 %) nenaplnil obavy z možného útlumu poptávky investorů o nové emise.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data