Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČEZ zveřejnil informace o opčních smlouvách 15 členů vedení

5.6.2006 16:50
Autor: 

Následují vybrané body tiskové zprávy ČEZ
Společnost ČEZ byla v pátek 2.6. informována, že podle nejnovějšího eurokonformního výkladu ČNB podléhají oznamovací povinnosti nejen transakce s akciemi společnosti, ale také uzavření opčních smluv. Představenstvo společnosti proto rozhodlo neprodleně oznámit Dohledu nad kapitálovým trhem ČNB informace o opčních smlouvách 15 členů vedení ČEZ.

Přehled aktuálních opčních smluv

* Do 20.dubna 2006 průměrná cena za 6 měsíců před nástupem do funkce), po 20. dubnu 2006 průměrná cena za 1 měsíc před nástupem do funkce
** Alan Svoboda byl členem představenstva ČEZ do 21.4.2006 a dosud svá opční práva nevykonal
*** Zdeněk Pasák, člen představenstva od 22.4.2006, dosud opční smlouvu nepodepsal. Nabývací cena akcií je však již zafixována a z ní vyplývá i potenciální výnos/ztráta. Opční smlouvu bude podepisovat již podle nových pravidel, podle nich bude mít nárok na vykonání 1/3 opcí nejdříve rok od podpisu opční smlouvy a dalších třetin po dalších letech ve funkci

Opční program byl v ČEZ zaveden v roce 2001, kdy nikdo ze současných členů představenstva ještě ve společnosti nepůsobil. Opce je standardní finanční instrument poskytující držiteli právo zakoupit v budoucnosti akcie za předem určenou cenu, který si může zakoupit každý investor. Členové představenstva ČEZ získávají opční smlouvou právo zakoupit akcie za cenu vyplývající průměrné ceně akcií před nástupem do funkce. Cílem tohoto motivačního programu je zainteresovat vedení firmy na zhodnocování firmy pro akcionáře. V případě ČEZu vydělá stát jako hlavní akcionář 290 korun na každou korunu výnosů pro management firmy (představenstvo a členové výkonného výboru).


Váš názor
 • nic ve zlém
  5.6.2006 17:44

  ale otřesné - mluvím o starém vedení . ŠSD to totálně nezvládla - ve státním podniku - monopolu. Šéf Škoda auto - Kulhánek si musí poklepat na čelo...:-)))
  aaa
  • oprav
   5.6.2006 17:47

   "ČSSD to nezvládla" - dopustila "rozmlsání" starého vedení.
   aaa
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  9:30DE - PMI v průmyslu
  10:00EMU - PMI v průmyslu
  10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
  16:00USA - Prodeje nových domů
  20:00USA - Zápis z jednání FOMC