Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Volby podle čtenářů Patria.cz - jasný výsledek, žádný pat a bez komunistů

12.6.2006 15:27
Autor: 

Drtivé vítězství pravice v čele s ODS, tak by dopadly volby, pokud by se jich zúčastnili pouze čtenáři investičního portálu Patria.cz. Ve volební anketě naprosto propadly levicové strany i strany, které jsou zařazovány do středu spektra. Jen těsně by se přehouply přes 5% hranici KDU-ČSL a Strana zelených. Na rozdíl od oficiálních výsledků voleb by se do Poslanecké sněmovny dostala také SNK-ED, která by získala hned 16 křesel, tedy více než KDU-ČSL a SZ. (Pozn: Přepočítávání hlasů na křesla v tomto případě pouze orientační, nezohledňuje výsledky podle jednotlivých volebních obvodů.) Naopak KSČM by se s 3 % hlasů vůbec do sněmovny nedostala.

Pokud by tedy měla celá ČR voličskou strukturu jako čtenáři portálu Patria.cz, žádná patová situace a složité sestavování koalicí by nehrozilo ani náznakem. Zisk 60,7 % hlasů by ODS zaručil většinu ve Sněmovně a pohodlné sestavení jednobarevné vlády. ODS by nepotřebovala koaliční partnery. Pokud by s nimi chtěla spolupracovat například při prosazení ústavních zákonů, mohla by se obrátit na kteroukoli další stranu. Například strany střední a pravé části spektra by daly dohromady 170 křesel.

Předvolební anketa na Patria.cz se konala ve dnech 5.6. až 30.5. 2006, zúčastnilo se jí 1123 hlasujících. Hlasující nebyli nijak rozděleni podle volebního obvodu. V současné době navazuje na téma voleb další anketa na téma „Kudy dál po volební remíze“. Z průběžných výsledků vyplývá, že 64 % čtenářů vidí řešení současné situace v předčasných volbách. Pro velkou koalici ODS a ČSSD by bylo 15 % hlasujících, pro stovkovou vládu ODS, SZ a KDU-ČSL s tolerancí ČSSD hlasovalo 14,7 % lidí. Jiné varianty mají minimální podporu.

Výsledky SPIR Netmonitoru dlouhodobě ukazují, že typickým uživatelem portálu Patria.cz je vzdělaný muž v produktivním věku s nadprůměrným příjmem a rozhodovací pravomocí, který aktivně pracuje s internetem. Netmonitor mj. říká, že 78 % našich uživatelů jsou muži, 86 % je ve věku 20-49 let, 51 % má VŠ vzdělání, 53 % rozhoduje o finančních tocích a 83 % deklaruje denní používání internetu. 61 % našich návštěvníků má čistý měsíční příjem vyšší než 20 000 Kč a nejméně 18 % jich žije v domácnosti s příjmem nad 50 000 Kč. Typický uživatel navštěvuje Patria.cz velmi často, tráví na něm mnoho času a pracuje v prestižní firmě.


Váš názor
 • Elita národa volí ODS
  13.6.2006 13:47

  Tedy aspoň ti, co se za ní považují.
  Pozorovatel
 • Má to smysl?
  12.6.2006 17:22

  Když udělám podobný průzkum mezi učiteli, dopadne to jinak, podobně mezi zedníky. Kdyby nám raději analitici vysvětlili co se to děje na Emerging markets a kdy to skončí, místo ujišťování se jak jsou čtenáři Patrie vzdělaní, chytří a jak by volili ODS.
  Černý
  • souhlas
   12.6.2006 21:52

   Oni tomu taky nerozumějí a neví co se dějě.
   pepa
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC