Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RPG nadále připravuje emisi akcií na pražské burze

RPG nadále připravuje emisi akcií na pražské burze

15.6.2006 14:01
Autor: 

Skupina RPG se snaží o akvizice dolů v Rusku, Polsku a na Ukrajině a zároveň připravuje primární emisi akcií na londýnské a pražské burze, řekl to dnes novinářům Zdeněk Bakala. Podle včerejších informací navíc Bakala zřejmě kapitalizuje svoje pohledávky ve výši 20-30 mil. korun a majetkově vstoupí do časopisu Respekt vlastněného vydavatelstvím R-Presse knížete Karla Schwarzenberga.

Podle dnešních slov Zdeňka Bakaly skupina RPG jedná se dvěma důlními společnostmi v oblasti ruského Kuzbasu a hledá investiční příležitosti na Ukrajině, kde mají být privatizovány státem vlastněné důlní společnosti. I nadále trvá zájem RPG o polské doly v sousedství ostravské OKD, kterou RPG ovládá.

Bakala dodal, že skupina RPG nadále připravuje primární emisi akcií, přičemž v úvahu připadají burzy v Praze a v Londýně. Podmínkou pro tento krok je však dokončení restrukturalizace aktiv i pasiv skupiny. "Bližší informace o vstupu na burzu zveřejníme za dva měsíce," uvedl na dnešní tiskové konferenci spoluvlastník RPG Industries Zdeněk Bakala.

Za dva měsíce by tak mělo být známé, na kterou burzu budou akcie uvedeny, i to, jestli na burzu půjde OKD nebo mateřské RGP Industries. "Úpis by se týkal zhruba jedné třetiny akcií společnosti," řekl Bakala a dodal, že půjde o kombinaci emise nových akcií a prodeje stávajících cenných papírů. Samotný vstup na burzu chce Bakala začít plánovat na konci letošního roku.

Podmínkou vstupu na veřejné trhy je též zjednodušení vlastnické struktury skupiny RPG. Během několika týdnů dojde podle Bakaly k fúzi RPG Industries s firmami Charles Capital a Karbon Invest, aby se RPG Industries stalo přímým vlastníkem OKD.

OKD loni hospodařila se čistým ziskem 5,33 mld. Kč.

(zdroj: Reuters, ČIA)


Váš názor
 • OKD
  15.6.2006 14:12

  Tak napřed "vytěsní" OKD a teď chce na burzu?
  OKD
  • A tak nějak to chodí v našem Kocourkově
   16.6.2006 8:20

   A schválně můžete hádat, jestli vytěsnění a akcie z primární emise budou oceněny stejně ...
   PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data