Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefonica O2 ČR má zájem o třetí licenci mobilního operátora na Slovensku

Telefonica O2 ČR má zájem o třetí licenci mobilního operátora na Slovensku

18.7.2006 9:04
Autor: KBC/Patria

Slovenský telekomunikační úřad potvrdil, že Telefonica podala nabídku na třetí licenci v zemi, která zahrnuje jak standard GSM, tak i UMTS. Telekom Austria a finanční konsorcium do kterého patří i České Radiokomunikace jsou mezi dalšími zájemci o licenci. Minimální částka za licenci na dvacet let byla stanovena na 100 mil. SKK (3,42 mil. USD) a kritéria pro její získání zahrnují schopnost zvýšit konkurenci na trhu, časový harmonogram pro postavení sítě a zahájení provozu a nabízenou cenu. Současnými hráči na trhu, který je obsazený z 84,5 % jsou Orange, který má vedoucí postavení, a T-Mobile.

Náš názor: Krátkodobě neočekáváme žádný dopad na obchodování s TEF O2 ČR. Nicméně se domníváme, že TEF má velice dobrou šanci na získání této licence, protože by mohla znamenat velkou konkurenci pro současné hráče na slovenském trhu. Případné vybudování sítě bude vyžadovat výrazné prostředky a tudíž bychom mohli očekávat další pohyb financí z TEF O2 ČR do TEF de Espaňa pomocí půjček uvnitř společnosti.


Váš názor
 • logickej krok
  18.7.2006 15:13

  Najděte si stránky TEF 02 ČR akcie a budete mít jasno jako já.Provázanost s partou je jasná i tomu největšímu pitomci a to pochopí i Pepa s IQ tykve.
  zoro
 • Nesmysl
  18.7.2006 11:19

  Proč stále píšete takový blbosti? Proč by měla TEF ČR něco platiti TEF Espaňa? Proč stále blbnete lidi? Všichni ví, že jste na telecom furt negativní, ale už to trochu přeháníte. Měla by se tam podepsat ta bláznivá analytička, co to dělá.
  HA.PE.
 • Nesmysl
  18.7.2006 10:07

  Scénář podporovaný spol. Patria je nesmysl, myslím tím uvedený pohyb peněz z TEF ČR do TEF Esp. Telefonica ČR jasně zdůvodnila důvod půjčky do TEF Esp. Tato hotovost, která se v majetku TEF ČR postupně kumuluje finálně končí jako vyplacená dividenda v říjnu 2006 ! Na celém postupu není nic neobvyklého. Přístup spol. Patria k ocenění TEF ČR a nepřiměřeně jednostranému hodnocení této akcie navádí k tomu, že Patria tiše podporuje určitý scénář "levného" odkupu, který je ze strany TEF Esp. stále ve hře !
  Michal
 • Typický pokus o manipulaci
  18.7.2006 9:52

  Pokud se TEF O2 CR uchází o licence mobilního operátora na Slovensku, je nelogické, aby v této situaci poskytovala finance své "matce" TEF de Espaňa. Nemohu se ubránit dojmu, že zde jde buď o omyl autora příspěvku (KBC/Patria) nebo vědomou manipulaci s informací. Pokud TEF O2 CR usiluje o investice do zemí střední Evropy, bylo by vhodné upravit analýzu společnosti TEF O2 CR jiným způsobem.
  Pedro Fernandes de Castro
 • xxx
  18.7.2006 9:37

  Na Slovensku to bude bude budovat ceska telefonica, tak co to placate o pujckach pro spanelskou
  p.
 • ???
  18.7.2006 9:27

  No nechapu proc TEF CR bude davat pujcku TEF de ESpana na investice do teto nove site, kdyz jak pisete o tuto licenci ma zajem TEF CR. Koukam, ze s tim uverem mavate kde se da i neda.
  Pafka
  • to ???
   18.7.2006 9:38

   V clanku ma byt namiesto TEF O2 CR uvedene TEF O2 SR, to len na okraj...
   histo(e)rik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data