Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bernankeho projev, vládní čísla a dobré hospodářské výsledky společností dovedly Wall Street k největšímu růstu za poslední měsíc

Bernankeho projev, vládní čísla a dobré hospodářské výsledky společností dovedly Wall Street k největšímu růstu za poslední měsíc

20.7.2006 9:21

Wall Street včera zaznamenala největší jednodenní posílení po projevu předsedy Fedu Bernankeho v Senátu a kdy americká inflace za minulý měsíc odpovídala odhadům ekonomů. Bernanke oznámil, že Fed očekává snížení inflace. Jádrová inflace by se podle odhadů měla dostat v příštím roce na 2-2,25 %. Inflační tlaky by mělo zmírnit jak zpomalení růstu ekonomiky, tak i případná stabilizace cen ropy. Lze tak předpokládat, že by utahování měnové politiky mohlo být u konce. K těmto zprávám se navíc přidaly dobré čtvrtletní výsledky společnosti JPMorgan & Co a IBM Corp.

Akcie JPMorgan si během včerejší seance připsaly 2,34 USD (+5,8 %) na 43,05 USD a zaznamenaly tak nejlepší výsledek v rámci indexu Dow Jones. Zisk společnosti za druhé čtvrtletí totiž dosáhl rekordní částky 3,54 miliardy USD, tedy 99 centů na akcii. Průměrné odhady analytiků oslovených společností Thomson Financial se přitom pohybovaly na částce 87 centů na akcii. Zejména díky akciím JPMorgan zaznamenal finanční sektor největší růst v rámci všech 10 skupin indexu S&P, a to o 2,7 %.

Akcie Bank of America Corp. a Bank of New York Co. posilovaly také díky lepším než-li očekávaným výsledkům. Akcie Bank of America si připsaly 1,51 USD na 49,95 USD, akcie druhé zmíněné bankovní společnosti pridaly 2,25 USD na 34,08 USD. Čistý zisk počítačové společnosti IBM Corp. vzrostl o 11 % na 2,02 miliardy USD, tedy 1,3 % na akcii, což je také nad odhady. Poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl poměru 14:1, majitele změnilo 1,87 miliardy akcií, což je o 8,3 % více než činí tříměsíční průměr.


Váš názor
  • OK, největší jednodenní posílení ...
    20.7.2006 11:17

    ...ale chybí mi info za jaký časový úsek.
    Bo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data