Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TEF O2 ČR: S&P snížila ratingový výhled ze “stabilní” na “negativní”

TEF O2 ČR: S&P snížila ratingový výhled ze “stabilní” na “negativní”

8.8.2006 9:06

S&P snížila během včerejší seance ratingový výhled pro TEF O2 ČR z důvodu podobného snížení u mateřské společnosti Telefonica SA. Snížení bylo iniciováno v celém telekomunikačním sektoru v západní Evropě s ohledem na neustále rostoucí konkurenci, uplatňování regulačních opatření a možnému zhoršení finanční situace.

Náš názor: Zprávu vnímáme pro TEF O2 ČR jako negativní, i když primárně bylo snížení iniciováno pozicí Telefonica SA a tedy umístění dceřiných společností na stejnou úroveň. Rating samotné TEF O2 ČR by mohl být snížen později, pokud se výše uvedená situace stane skutečností.


Váš názor
 • Jiný pohled
  8.8.2006 9:56

  Investiční banka Merrill Lynch (ML) zvýšila doporučení pro akcie evropských telekomunikačních firem z "underweight" na "overweight". Podle ML jsou tyto akcie levné vzhledem k růstu zisků firem. Index Dow Jones Stoxx 600 Telecommunications letos oslabil o 4,4 %, což je druhý největší pokles z 18 oborových indexů, po oboru technologií. Podle akciového analytika ML, jsou ceny evropských telekomunikačních akcií velmi atraktivní a obchodují se za nejnižší násobek cena/zisk za posledních 10 let. Podle údajů agentury Bloomberg se obchodují v průměru za 11,8násobek očekávaných zisků. U celkového indexu Stoxx 600 násobek činí 12,8. ML očekává, že zisky telekomunikačních společností v tomto a příštím roce stabilně porostou, zatímco celkový trh zaznamená zpomalení růstu. Analytici, kteří během posledních dvou let agresivně snižovali doporučení pro akcie z oboru telekomunikací, by podle Chaudhryho mohli začít zvyšovat své odhady. Podle Chaudhryho bude pozitivní vliv na telekomunikační firmy mít posilování eura vůči dolaru. Investory by rovněž mohly zaujmout vyšší dividendové výnosy.
  p p
  • Rada
   8.8.2006 10:16

   Čtu zprávu a vaše komentáře a jako začátečník z toho nejsem moc moudrý... Prosím vás co byste mi poradili, koupit či nekoupit? Díky za rada. LB
   LB
   • rada
    8.8.2006 10:46

    rady tady najdeš, ale bud si jist, že každý obchodník prosazuje své. O tom koho prosazuje Patria není pochyb. Stojí zato hledat radu i někde jinde.
    pp
  • Robík
   8.8.2006 10:07

   a podle Robíka by rating mohl být snížen později. Asi až po oznámení dividendy za tento rok ve výši cca 65Kč s rozhodným dnem už v dubnu. Kdo by dal za takovou akcii víc jak 450 Kč......... :))
   josef_spejbl
 • Dokola
  8.8.2006 9:32

  Prosím jestli by jste nemohli tuto zprávu připomínat každý den alespoň do vánoc jsem už starší člověk a má paměť uloží zprávy ne víc jak jeden den děkuji.........................
  Dědeček
  • Kašlat na ty brambory sedící za compama
   8.8.2006 9:37

   Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila výhled pro Telefónicu O2 Czech Republic ze "stabilního"na "negativní" (reflektuje to snížení výhledu pro mateřskou společnost). “Změna výhledu nemá co dělat s výsledky TOCR”, uvedl Lukáš Dufek z Komerční banky, a tedy je v současnosti dopad dané zprávy na titul neutrální. Firma je dle něj jasně překapitalizovaná, ke konci června vykazovala záporný čistý dluh a nadále generuje silné FCF.
   Klídek
   • klid
    8.8.2006 9:42

    Partizáni za to nemůžou,to jsou jen manipulační dělníci,kteří jako oslíci dělají to co jim chlebodárce nakáže.
    Paprika
 • radostí
  8.8.2006 9:16

  jsme si stříkli do textilu,že jo kucí?
  agent 008
  • zato ty
   8.8.2006 9:22

   se z toho muzes po...., co? :-)
   agent 009
 • jasně
  8.8.2006 9:10

  300 je cílovka...my víme sakrááááááááááááá,
  klídek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data