Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ÚOHS povolil změnu majitele Tatry

04.09.2006 13:05
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil rozhodnutím ze dne 31. srpna 2006 spojení společností Blue River a TATRA. Kontrolní balík akcií v kopřivnické automobilce prodává americká TEREX CORPORATION.

Nový majitel, Blue River je společností s ručením omezeným, která byla založena v roce 2005 za účelem podnikání v oblasti pronájmu nemovitostí, nicméně doposud nevykonávala žádnou podnikatelskou činnost. Společnost nevykonává kontrolu nad žádným jiným soutěžitelem, přičemž v době nabytí výlučné kontroly nad společností TATRA bude společně kontrolována společnostmi Meadow Hill, Vectra a KBC.

Činnost Tatry se soustředí především do oblastí výzkumu, vývoje, výroby, prodeje, oprav a servisu nákladních automobilů, včetně jejich modifikací, dále do oblasti speciálních automobilů, sestav, podsestav a součástí nákladních automobilů. TATRA kontroluje v České republice následující společnosti:

* Tafonco a.s., která působí v oblasti výroby a prodeje odlitků z litiny, nízkouhlíkové litiny a slitin hliníku, včetně výroby modelových zařízení a nástrojů,

* Taforge a.s., jejímž předmětem podnikání je kovářství, zámečnictví, tepelné zpracování kovů a výroba nástrojů, a

* Tawesco s.r.o., jež je činná v oblasti konstrukční a projektové činnosti ve strojírenství, výroby nástrojů a kovoobrábění, broušení a leštění kovů, zámečnictví apod.

Vzhledem k tomu, že činnosti spojujících se soutěžitelů se nepřekrývají a nedochází k jejich vertikálnímu propojení, dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení soutěžitelů nezvýší jejich tržní sílu natolik, aby vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Proto ÚOHS povolil fúzi bez podmínek.


Váš názor
 • Tatra
  04.09.2006 13:24

  A to je definitvní konec Tatry.
  Xawer první
  • konec tatry?
   04.09.2006 13:29

   třeba blue river postaví v areálu tatry nájemní byty, bude je pronajímat a všichni zaměstnanci tatry tam bodou dělat správcové a zaštítí to KBC
   začátečník
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data