Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Novým vlastníkem Tatry je Blue River

Novým vlastníkem Tatry je Blue River

03.10.2006 8:38
Autor: 

Následuje tisková zpráva Blue River:
(2. října 2006) – Společnost Blue River, s. r. o., se stala vlastníkem majoritního podílu ve společnosti Tatra, a. s., Kopřivnice. Vypořádání transakce bylo završeno v pátek, ještě předtím s prodejem vyslovil souhlas Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Za akcie reprezentující podíl ve výši 80,5 % základního jmění společnosti zaplatil Blue River americké společnosti Terex Corporation cenu přibližně 26, 2 milionů USD. Součástí transakce je také přefinancování úvěru, který Tatře poskytl v minulosti Terex, ve výši cca 31,6 mil. USD.

Společnost Blue River je registrována v Praze a v koupi majoritního podílu v Tatře reprezentuje skupinu čtyř českých a zahraničních investorů, za něž jedná člen současné dozorčí rady Tatry, Ronald Adams. Společným zájmem nových vlastníků je úspěšně rozvíjet Tatru a napomoci její další expanzi na světových trzích.

„Ještě tento týden se sejdu se zaměstnanci, abych jim osobně řekl o našich plánech na rozvoj Tatry,“ říká Ronald Adams. „Postupně také navštívím představitele města a kraje, s nimiž chci mluvit o tom, jakou roli může Tatra hrát v rozvoji celého regionu. Tatra má velkou perspektivu a lidé mají právo to vědět,“ dodává Adams.


Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data