Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká koruna se během středečního obchodování přiblížila svému životnímu maximu

Česká koruna se během středečního obchodování přiblížila svému životnímu maximu

2.11.2006 9:17
Autor: 

Česká koruna si ve středu vedla dál dobře a nákupy z Londýna ji stáhly pod 28,00 EUR/CZK do blízkosti životních maxim. Za zisky CZK nestojí žádné z domácích fundamentů a nelze ani přijmout vysvětlení zlepšujícího se domácího poltického klimatu …. Jde tak spíše o důsledek globální nálady spojené s prudkým poklesem výnosů za posledních několik dní. Ty pomohly celému středoevropskému regionu, ale v posledních několika dnech nejvíce právě CZK, a to proto, že česká měna po dlouhou měnu prakticky ignorovala býčí náladu na sousedních trzích.

Během nejbližších dní sice nevylučujeme možnost testování stávajících životních maxim, sílu k jejich proražení ale koruna nalezne jen stěží. Domníváme se, že, zasedání ECB dnes může navíc v mnohém náladu změnit. V pátek navíc čekáme spíše holubičí záznam z posledního zasedání ČNB a příští týden slabou domácí inflaci - sumasumárum na koruně se podle nás blíží negativní korekce.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
  • Konečně jde koruna nahoru - opravte si
    2.11.2006 10:20

    Zdá se, že autor článku by se nad sebou měl zamyslet. Tolik hrubek jsem už dlouho neviděl - např. stěží napsáno zvlášť, mluví se o stažení koruny pod 28 EUR/CZK... Taky bych chtěl za korunu dostat 28 eur a nevadilo by mi to i za předpokladu, že těch 29 eur jsem už promeškal ;) Správně by bylo napsat, že koruna byla VYTAŽENA nad 28 CZK/EUR :-))
    finanční analytik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data