Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Soudný člověk přece bublinu pozná

Soudný člověk přece bublinu pozná

20.11.2006 10:49

Při pohledu na historický vývoj tržních bublin a jejich krachů snad každého napadne, jak se to vůbec mohlo stát. Ať již jde o neopodstatněný nárůst cen jednotlivých akcií, či ten, který jde přes většinu trhu,

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • Jen Patria ji na ČEZu zatím! nějak nepoznává
    20.11.2006 15:59

    říkám zatím! Pak budou halekat, "že tu vlastně takové indicie byly", ale že trh je šelma.. Solidní analytik, jak se prezentuje Patria, by přece měl zmínit i druhou stránku oné mince "vyrovnání se německým cenám elektřiny". Tou je zvýšený zájem o import elektřiny do ČR neboť stoupne jeho rentabilita pro exportéra, a zároveň snížený zájem o export z ČR pro jeho nižší rentabilitu na straně importéra. A ony "německé ceny" budou z dnešních úrovních zanedlouho opět vyklesávat. V dnešním PE 20 je jakýkoliv reálný nárůst cen a odbytu v příštích 2-3 letech dostatečně započítán. Měl by zmínit, že ČEZ jede střední a východní Evropou jako bílý ratíř a akvíruje co se dá. Za "výhodnou" cenu - pochopitelně. Výhodnou proto, protože tam kde "výhodně" akvíruje není jaksi zájem ze strany konkurence. Tam kde neakvíruje je zájem konkurence a "silný" ČEZ tady jaksi zůstává v předsíni. Je tak evidentní, že uklízí drobky po hostině silnějších. Doma pak ukazuje tzv. "quick wins", které se po letech slávy, kdy na 1mld. akvizice připadá 10 mld. nárůst TK, obrátí v "cash guzzlers". Měl by zanalyzovat, proč není o státní balík " na trhu dračka a proč, jako v případě jakéhokoliv jiného prodeje, nestojí desítky finančních dravců ve frontě před FNM a nenabízí ceny blízké každodenně zvyšovaným "cílovkám". To je myslím si pro indikaci reálné hodnoty akcií ČEZ ta nejsilnější indicie. A management ČEZu, zdá se, má nakvap, tento balík "někam" uklidit. Už je to "rozjeté" asi až moc. Ano, je svatou pravdou, že "soudný člověk přece bublinu pozná". Málo kdo ale učiní opatření včas. Co kdyby to šlo ještě výš?!
    jiri
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC