Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

1.12.2006 10:53
Autor: KBC/Patria

TV4 si udržela licenci
Včera prodloužila polská rada pro rozhlasové a televizní vysílání KRRiT vysílací licenci televizi TV4 do února 2009. Toto ukončilo spekulace týkající se vstupu nového hráče na polský televizní trh akvizicí této licence.
Náš názor: Prodloužení licence byl nejpravděpodobnější scénář. Nicméně by to mohlo mít mírně negativní vliv na Agoru, která vyjádřila zájem o televizní aktiva. A na druhou stranu mírně positivní pro TVN, když se nezmění konkurenční prostředí na trhu. To by se ale mohlo změnit po očekávaném prodeji Polsatu Axelovi Springerovi. Otazníkem zůstává jestli bude TV4, pobočka Polsatu, částí této transakce.

OTP Bank: Šéf banky čeká v roce 2010 čistý zisk 2,5 mld. EUR
Šéf maďarské OPB Bank Sandor Csanyi v rozhovoru pro Reuters uvedl, že čeká další rychlý růst bankovní skupiny. Zisk očekává v roce 2010 ve výši 2,5 mld. EUR. Současně by se také měla zvýšit tržní kapitalizace na 25-30 mld. EUR, pokud se nezmění struktura skupiny. Csanyi přesto nevyloučil další expanzi až bude dokončena intergrace nedávno převzatých bank; uvedl, že možnými cíli akvizicí by mohly být banky na Balkáně a v zemích bývalého SSSR jako Kazachstán. Podle Csanyiho by současné ekonomické problémy Maďarska pramenící z vysokých rozpočtových deficitů a úsporných opatření vlády neměly mít takový negativní dopad na ekonomiku, jak se dříve čekalo.

Náš názor: Nový cíl pro zisk v roce 2010 je 640 mld. HUF, CAGR v letech 2006-2010 asi 35 %. To znamená 85% nárůst oproti původnímu cíli vedení banky 345 mld. HUF (1,35 mld. EUR) a 17% CAGR v letech 2006-2010. Výhled managementu znamená rozpětí pro P/E v roce 2010 mezi 8,3 a 10,0. Nedomníváme se, že je tento výhled realistický co se týče pouze organického růstu. Přesto pokud OTP bude pokračovat v akvizicích, což je podle nás pravděpodobné, může cílů dosáhnout.

GTC: Progrese v Maďarsku
Společnost GTC oznámila, že podepsala smlouvu o pronájmu své kancelářské budovy Centre Point v Budapešti s maďarskou Development Bank, což zvýší obsazenost na 95 %. GTC také prodala 86 % bytů v Riverloft Apartments v Budapešti zahrnující celkem 176 loftových jednotek. Dále společnost uzavřela předběžné smlouvy o prodeji 120 z celkových 270 bytů v Sasad resortu v Budapešti.

Náš pohled: Obsazenost 95 procent v Centre Point je jistě positivní. Zároveň příznivě vnímáme progres prodeje bytových jednotek po relativně slabých residenčních tržbách ve třetím čtvrtletí 2006, když predikce residenčních tržeb velmi obtížná na čtvrtletní bázi.

Generální ředitel očekává rok integrace
Podle interview generálního ředitele OTP Bank Sandora Csanyiho pro agenturou Reutes, plánuje banka utratit 120 až 200 milionů euro v roce 2007 na integrace poboček hlavně v Rusku, Rumunsku a Chorvatsku. Sandor Csanyi oznámil, že banka neplánuje žádné akvizice v příštím roce a chce investorům vyplatit „akceptovatelnou dividendu“, které byla v minulém roce 197 forintů na akci. Generální ředitel neočekává žádné problémy s financováním integrace, protože banka může využít fondy současných poboček v Bulharsku a Slovensku, přes vnitropodnikové úvěry.

Dále Sandor Csanyi zopakoval, že cíl banky pro rok 2006 185 miliard forintů by mohl být překročen. Náš názor: OTP chce dosáhnout v 2007 zisku 222 miliard forintů, což je po započítání negativního vlivu vládního úsporného programu, ale také positivně ovlivněno plánovanou konsolidací nových akvizicí. Cíl společnosti je nad naší projekcí 208,1 miliard forintů a konsensem trhu 208,6 miliard forintů a toho důvodu vidíme potenciál pro možné upgrady, pokud budou plány úspěšné. Nicméně si je trh dobře uvědomuje expansní plány OTP v zemích kde se uskutečnily akvizice a navýšení kapitálu v pobočkách se očekává. Nepředpokládáme výrazný vliv na obchodování.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data