Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Burza přijala k obchodování akcie ECM

1.12.2006 17:30
Autor: 

Následuje tisková zpráva BCPP:
Kotační výbor rozhodl na svém dnešním zasedání o přijetí dvou nových emisí akcií na hlavní trh burzy, o přijetí tranše emise akcií, dále pak o přijetí emise warrantů na oficiální volný trh a o přijetí pěti investičních certifikátů.

Kotační výbor rozhodl o přijetí emise akcií společnosti ECM Real Estate Investments A.G. na hlavní trh Burzy cenných papírů Praha a o přijetí warrantů téže společnosti na oficiální volný trh. O obchodních parametrech nové emise a o případném zařazení akcií do segmentu SPAD rozhodne Výbor pro burzovní obchody.

Projednána a schválena byla rovněž žádost společnosti Pegas Nonwovens SA o přijetí emise akcií k obchodování na hlavním trhu burzy. Stejně jako u předchozí společnosti, rozhodne i zde o obchodních parametrech nové emise Výbor pro burzovní obchody.

Dalším bodem programu zasedání byla žádost o přijetí tranše stávající emise akcií společnosti Erste Bank na hlavní trh burzy. Jedná se o nové akcie společnosti vydané na základě nabídky k odkupu zaměstnaneckých akcií Banca Comerciala Romana (BCR) a uplatnění opcí v rámci programu Management Stock Option Plan 2005 (MSOP 2005). Rovněž v tomto případě členové kotačního výboru žádosti vyhověli.

Kotační výbor dále projednal a schválil žádost člena Burzy cenných papírů Praha, společnosti Raiffeisenbank a.s., o přijetí emisí pěti investičních certifikátů k burzovnímu obchodu na oficiálním volném trhu. Emitentem těchto certifikátů je Raiffeisen Centrobank AG. Podkladovými aktivy těchto certifikátů budou ropa Brent, zlato, index DJ Euro STOXX 50, index RDX (index nejlikvidnějších ruských akcií obchodovaných na burze v Londýně) a index CTX short (index je složen z 8 nejlikvidnějších českých akcií).


Váš názor
 • 100%
  1.12.2006 18:28

  omlouvám se za ,možná, zbytečný dotaz, ale kdo je Milan janků ,který vlastní 100% ECM ? Když založí podobnou společnost renomovaná banka, chápu to jako veřejný závazek plynoucí z tradice ústavu, ale fyz. osoba ?
  Dave
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data