Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

12.12.2006 9:38
Autor: 

Slovenská koruna včera pokračovala vo svojom rally a počas ranného obchodovania pokorila nové historické maximum – 35,09 EUR/SKK. K výraznému posilneniu kurzu prišlo pri nízkej trhovej likvidite a odohralo sa v réžii zahraničných bánk. Neskôr koruna postupne korigovala na záverečných 35,10. Dnešný zahraničný obchod by nemal na trhu výraznejšie zamiešať karty. Pohyb kurzu bude závisieť od regionálnych faktoroch a postoja zahraničných bánk. Koruna je len 10 halierov od dôležitej psychologickej hranice 35,0 a v prípade priaznivého sentimentu ju môže v nasledujúcich dňoch testovať. Nedá sa vylúčiť, že pri jej prípadnom prekročení by NBS verbálne intervenovala.

Polský zlotý v pondělí v domácím obchodování stagnoval, ve večerním pak posiloval a dokonce, i když neúspěšně, atakoval hranici 3,80 EUR/PLN. Bez vlivu zůstalo zveřejnění obchodního deficitu statistickým úřadem, deficit se za prvních 10 měsíců roku zvýšil ze 7,7 mld.PLN ve stejném období roku 2005 na 8,95 mld.PLN letos. Zítra podle vlastních údajů zveřejní obchodní bilanci centrální banka. Situace na devizovém trhu se uklidnila, když se zmírnil i skandál kolem strany Sebeobrana. Dnes nejsou na pořadu žádné významné domácí události. Zlotý by se ale mohl znovu pokusit zaútočit na hranici 3,80 EUR/PLN, i když zatím nejsou důvody k jejímu prolomení. Pokud by tuto hranici překonal, je další bariérou 3,75. Pravděpodobnějším dnešním scénářem je ale před zasedáním FOMC stagnace.

Pondělní seance byla na maďarském devizovém trhu velmi klidná. Forint se po většinu seance pohyboval okolo 256 EUR/HUF a odpoledne mírně posílil. Objemy obchodování zůstávají i nadále nízké. Dnes zveřejněná klíčová statistika tohoto týdne – spotřebitelská inflace, skončila v souladu s konsensem na 6,4 % y/y. Její vliv na obchodování na devizovém trhu tak bude minimální a domníváme se že před zasedání Fedu, dnes večer zůstane forint okolo stávajících hodnot.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
  • SKK
    12.12.2006 9:40

    Ani po prerazeni 35,00 NBS nebude intervenovat.
    Jaroslav
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Počet nově zahájených staveb