Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ představil konzervativní prognózu hospodaření

ČEZ představil konzervativní prognózu hospodaření

19.12.2006 8:45

Společnost ČEZ očekává, že její čistý zisk v příštím roce dosáhne 34 mld. Kč (meziročně +19,3 %), což je 10 % pod naším odhadem 37,5 mld. Kč (meziročně +31,2 %) a 7,7 % pod konsensem Bloomberg IBES 36,6 mld. Kč (meziročně +28,1 %). Na úrovni EBIT ČEZ v příštím roce očekává 47 mld. Kč, což je 12 % pod naším odhadem 52,7 mld. Kč (meziročně +32,4 %) a 7,5 % pod konsensem Bloomberg IBES 50,5 mld. Kč.

Náš názor: I když je odhad ČEZu pod naším očekáváním i odhadem trhu domníváme se, že toto je konzervativní prognóza. Navíc ČEZ historicky postupně navyšoval svoje celoroční projekce, a proto si myslíme, že jsou naše odhady dosažitelné. Výsledky společnosti v příštím roce potáhne její pokračující restrukturalizace a výkonnost jaderné elektrárny Temelín.


Váš názor
  • Ceny elektřiny vers. očekávaný HV
    19.12.2006 13:57

    Patria a ostatní seroózní analytické společnosti by mohly pomoci narovnávat nepravdy, které šíří vedení Čez. Mluvím o nárůstech cen elektřiny, které jsou zdůvodněné vztahem k cenotvorbě na německé burze. Na burze se obchoduje cca 5% kapacity, neboť větší množství se přes příhraniční profily (fyzikálně) převést prostě nedá.
    Karel Petrtýl
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data