Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

20.12.2006 10:10
Autor: KBC/Patria

Bioton: Vyjádření generálního ředitele ohledně léku pro diabetiky
V odpovědi na včerejší tiskovou zprávu o potenciálním novém revolučním léku pro diabetiky, což mělo včera negativní vliv na obchodování s akciemi Bioton, uvedl generální ředitel společnosti Adam Wilczega pro deník Parkiet, že to ovlivní strategii Biotonu, která bere na zřetel rizika takových objevů. Nejméně 10 let uběhne od laboratorních pokusů a uvedení nového léku na trh. Navíc by měl tento lék být účinný pouze ohledně jednoho typu diatebes, který má 10-15 %. Náš názor: Vyjádření generálního ředitele by mohla mít pozitivní dopad na obchodování.

PKN Orlen plánuje odkoupení minoritního podílu v Mazeikiu
PKN plánuje v lednu veřejnou nabídku na odkoupení minoritního podílu 5,6 % v Mazeikiu Nafta. Náš názor: Zprávu hodnotíme jako neutrální vzhledem k tomu, že se tento krok všeobecně očekával.

PKN Orlen Deutschland získala v Německu 58 čerpacích stanic
PKN Orlen oznámila, že její německá retailová dceřiná společnost rozšířila svojí síť a získala 58 čerpacích stanic v severním Německu od společnosti BP za 7,6 mil. EUR. Náš názor: Zprávu hodnotíme jako neutrální. Cena za jednu čerpací stanici se nám zdá, v porovnání s ostatními transakcemi v regionu, nízká, tudíž předpokládáme, že PKN určitě převzala i nějaké závazky. Větší retailová síť by mohla zvýšit cenovou sílu Orlen Deutschland, ale neočekáváme výrazné zlepšení ziskovosti na základě této transakce. I když německá dceřiná společnost nedávno zlepšila svojí ziskovost, na skupinové úrovni je její zisk v porovnání s ostatními segmenty stále malý.

OTP Bank zahájila odkup vlastních akcií
Podle agentury Reuters začala OTP Bank od úterý odkupovat vlastní akcie na budapešťské burze na základě autorizace kterou obdržela 28. dubna. Výroční valná hromada umožnila představenstvu banky získat až 28 mil. akcií na pokrytí bonusového programu pro management nebo na snížení volatility ceny akcií. Představenstvo má nárok na akvizici těchto akcií do 30. dubna 2007.

Podle našeho názoru představuje úroveň odkoupení 28 mil. akcií (10 % z celkového akciového kapitálu OTP Bank) pouze formalitu, protože opční program zahrnuje maximálně 3 mil. akcií dostupné pro odkoupení v jednom roce (2006-2010). To se rovná 3 % zobchodovaného průměru za poslední čtyři měsíce. Nicméně pokud OTP odkoupí všech 28 mil. akcií, rovnalo by se to čtvrtině zobchodovaných akcií za poslední čtyři měsíce (okolo 112 mil.). Zprávu pokládáme za mírně pozitivní pro cenu akcií.

Richter získal rumunského velkoobchodníka s léky za 14,5 mil. EUR
Společnost Richter oznámila, že získala rumunskou distribuční společnost Dita Group za 14,5 mil. EUR (3,2x tržeb v roce 2005). Touto akvizicí zvýšil Richter svůj podíl na rumunském velkoobchodním trhu s léky z 1,5 % na 4,5 %. Zatím se čeká na souhlas úřadu pro hospodářskou soutěž. Richter také oznámil, že získal právo na provozování okolo 60 rumunských lékáren prostřednictvím nákupu retailových společností a farmaceutických licencí získaných dříve.

Náš názor: Zprávu hodnotíme jako mírně pozitivní, i když neočekáváme výraznou reakci ceny akcií. Snahy Richteru na posílení podílu na rumunském velkoobchodním i maloobchodním trhu by mohly být odůvodněny velkou vyjednávací silou těchto stran v cenovém řetězci.

Richter: Podpis licenční smlouvy s Orexo na distribuci léků v SNS
Richter oznámil podepsání exkluzivní distribuční smlouvy na propagaci a prodej léku Rapinyl od společnosti Orexo (lék na potlačení bolesti při rakovině) ve státech Společenství nezávislých států, Bulharsku a Rumunsku. Richter v červenci podepsal smlouvu s ProStrakan, která má distribuční práva na Rapinyl pro EU, prodej léku na trzích regionu CEE.
Náš názor: Zprávu hodnotíme jako mírně pozitivní, protože rozšíření licence umožňuje Richteru dále posilovat svojí pozici v regionech CEE a SNS.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.6.2018
18:15Ropný cyklus se bude točit dál, trend je v rukou nových technologií
17:29Více ropy a nová cla. Závěr týdne není nudný, euro klesá  
17:26Pegas s Kofolou PX do zeleného nevytáhly, výhružka Trumpa posílá automobilky níže  
17:20Co říká Pax Romana o dnešním světě
17:20Technická analýza: Eurodolar otestoval významný support, eurokoruna rezistenci
17:05Nová Trumpova hrozba: Zavedeme 20 % clo na všechna auta z EU
16:53ÚOHS schválil vstup čínské Citic Group do CEFC Group Europe
15:34TOMA, a.s. - zpráva z Valné hromady červen 2018
14:54Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena roste svižně už teď
14:40Technická analýza: Bod zlomu: V hlavní roli OPEC+
14:15Obuvnická firma Prabos rozšiřuje svou výrobu na Ukrajinu
13:32Perly týdne: Čínský útok na americké akcie, záhada německé kriminality a z ČR Itálie
13:30Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar
12:09Fed: Přední americké banky by dokázaly přestát silnou recesi
11:46Přistoupí OPEC+ k navýšení těžby?  
11:00HubVentures, mířící na burzu, po čerstvé coworkingové akvizici ovládá přes 40 procent trhu
10:56Dopoledne se daří euru i koruně. OPEC jedná o produkci, cla zůstávají hrozbou  
10:23Roste Praha i Německo. Kofola dál sbírá ztráty, automobilky ustupují  
10:15Co by měl Trump dělat, kdyby chtěl své zemi skutečně prospět
9:39Airbus varoval, že by v důsledku brexitu mohl odejít z Británie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu