Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jak na Nový rok, tak po celý rok, či první vyhrání z kapsy vyhání?

Jak na Nový rok, tak po celý rok, či první vyhrání z kapsy vyhání?

2.1.2007 16:48

Pražská burza zahájila nový obchodní rok rázným růstem, podpořena především plošným posilováním západovevropských trhů i rozvíjejících se burz. Index PX uzavřel první obchodní seanci roku se ziskem 1,8 % na hodnotě 1618 bodů. Zájem investorů se soustředil na akcie ČEZu. Ty si v mezidenní bilanci polepšily o více než 3,3 %, když někteří investoři pojali předvánoční pokles tohoto titulu jako neopodstatněný. Zájem investorů přitom se vyrovnával na úrovni 980 Kč, zde také proběhla většina dnešních obchodů. Více než 2procentní nárůsty pak zaznamenaly také akcie Erste Bank a Unipetrolu.

Nejobchodovanějším titulem se však staly akcie KB, kterých se zobchodovalo za více než 1 mld. Kč. Zájem investorů se přitom vyrovnával na úrovni 3120 Kč, zde také proběhla většina dnešních obchodů. Více než 2procentní nárůsty pak zaznamenaly také akcie Erste Bank a Unipetrolu. Co se týče výhledů pro letošní rok, vzhledem k zvolnění tempa růstu ekonomiky, očekáváme také o něco nižší růst zisků jednotlivých společností.

Aktuální ohodnocení jednotlivých titulů v relaci k odhadovaným fundamentálním hodnotám však myslím dává relativně dobrou šanci na dosažení dvoumístného růstu trhu jako celku. Během roku zřejmě nebudeme svědky jednoznačného trendu, proto preferovanou strategií, stejně jako v letošním roce, zřejmě zůstane taktické aktivní obchodování, namísto pasivního "nakup a drž".

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
  • ČEZ za 3120,-?
    2.1.2007 17:07

    Pane Vávra, nepletete si ve zmínce o Čezu při ceně 3120, kde se podle vás vyrovnával zájem... s Komerční bankou?
    Rypák
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data