Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vedení ČEZu v nejbližší době uplatní část svých opcí

Vedení ČEZu v nejbližší době uplatní část svých opcí

3.1.2007 8:31
Autor: 

Následují vybrané body tiskové zprávy a informace rozeslaná jménem členů vedení ČEZ :
Pět členů vedení oznámilo společnosti ČEZ, že vykonají v nejbližší době část svých opcí přiznaných v rámci akciového motivačního programu ČEZ. U všech stávajících členů představenstva se jedná jen o malou (nejvýše 25%) část akcií, na které mají podle opčních smluv nárok.

Členové představenstva ČEZ si většinu svých opcí i nadále ponechávají. V případě Martina Romana nejméně 90% a u ostatních 75%. Částečná realizace opcí je běžná u společností, které takto motivují své vrcholové manažery. Také upravený opční program pro nové členy vedení ČEZ předpokládá postupnou realizaci opcí v několika letech.

„Společně jsme se již před delší dobou shodli, že ve chvíli, kdy se nám podaří dostat akcie ČEZ přes tisíc korun, zrealizujeme část svých opcí“, uvedl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ. „Je v tom pro mě po téměř třech letech práce pro ČEZ i určitý moment odměny za zhodnocení společnosti jejím vlastníkům, tedy především českému státu.“

Martin Roman, Jiří Borovec, Daniel Beneš a Tomáš Pleskač se rozhodli realizovat menší část opcí, na které mají nárok podle opčního programu společnosti ČEZ a získané akcie následně odprodat. Objem realizovaných opcí a prodaných akcií nepřekročí v případě Martina Romana 10 % a u ostatních 25 % z jejich celkového objemu opcí. Alan Svoboda zrealizuje 100 % opcí, neboť tak musí učinit ve stanovené lhůtě po odchodu z představenstva. Plánuje však odprodat pouze část takto získaných akcií a zbývající část i nadále držet.

Členové vedení ČEZ nadále důvěřují společnosti a jejím schopnostem dále růst a tak si většinu svých opcí i nadále ponechávají.


Váš názor
 • nenažranost
  5.1.2007 15:29

  Kdyby Ti pánové současně s prodejem oznámili i částku, kterou věnují na charitu, jak je ve světě zvykem ,tak budiž. Oni ale mluví o světových standartech, jen pokud jde o jejich zisk z opčního programu. Ani se přitom nestydí...
  Dan
 • chudáci z čezu
  3.1.2007 10:52

  Pánové , já vůl jsem si myslel,že ti šéfové z čezu jsou za to stálé "zhodnocování" akcií placení. A voni chudáci můžou uplatnit jen kousíček z opčního programu. Přejme jim to. Já bejt premiérem tak bych jim zvýšil základní plat a prémie, aby zhodnocovali eště víc. Fakt , je jim třeba pořádně zaplatit a pak se staraj.Vždyť nám to dokázal pan Tvrdík v aerolinkách. Neměl opční program a jak to dopadlo ?
  ampér
 • opce
  3.1.2007 10:48

  Mají nárok uplatnit opce i po odchodu s firmy?Jestli ano, tak nevím.
  jedno by mě zajímalo
 • "Práce" na zhodnocení společnosti ...
  3.1.2007 9:23

  Posaďme do křesel vedení monopolu cvičené opice, nechme cenu jeho "služeb" se "srovnávat" s několikanásobně vyššími v Německu a uvidíme, jak bude společnost zanedlouho převelice zisková, že :-)) Klasický příklad "neviditelné ruky trhu" po česku ...
  PaulC
  • No tak konečně jeden...
   3.1.2007 10:18

   který by to uměl taky, že? Čecháčkovské závisti v tom není určitě ani kousek, ani toho, že každý má dojem, že by uměl být vůdcem, hlavně po vyhrané bitvě.
   Bo
   • že by potrefená husa?:-)
    3.1.2007 10:28

    PaulC má pravdu...prý "podařilo se NÁM dostat akcie ČEZ přes tisíc korun" je to ale banda namyšlených šašků:-)))...ČEZ je prohnilý státní monopol protěžovaný politiky, kteří si přes ten jejich vykutálený opční program taky pěkně namastili kapsu...pamatujete jak kdysi socani krákorali jak bude elektřina levná?:-)
    Kamil
    • No OK, trochu pravdu má
     3.1.2007 10:40

     a vy taky, mně se na tom taky spousta věcí nelíbí (kromě ceny akcií :) - nikdy jsem v takovéto úrovně nevěřil), ale co s tím má společného remcání na dobrý management a opční program versus mektání strejčků, co sami nikdy nic neudělali, jen celý život kecali, jak jsou na tom druzí líp a že oni by to taky uměli atdatp.? Jo, a čím potrefená :/ ?
     Bo
     • K Romanovi a spol.
      3.1.2007 13:33

      Romanovy partičky si začnu vážit v okamžiku, kdy bude Temelín fungovat alespoň tak jako Dukovany a ne 180 dní v roce ... a bude dostavěn tak, aby byla v následujících letech pokryta rostoucí spotřeba el. energie. Jinak si těchto lidí není proč vážit - bohatnout na Dukovanech dokáže v monopolním prostředí opravdu každý.
      PaulC
     • paranoidní žvásty o závisti
      3.1.2007 11:06

      nezávidím jim, taky si dokážu vydělat hodně peněz a o dost poctivějším způsobem...a dokázal vy jste něco jiného než si koupit akcie ČEZ??? na ty jejich odměny se jim všichni skládáme v účtech za elektriku, jestli vám to nedochází
      Kamil
      • bože...
       3.1.2007 11:11

       díky za poučení, to jsem opravdu nevěděl... zbytek nechám u vás a končím relaci, na takovýhle kecy nemám náladu ani čas
       Bo
 • Vánoce 2
  3.1.2007 9:07

  Zprávu hodnotíme jako positivní a doporučujeme nakupovat/silně/.Chi,chi.
  Malý Bobeš
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data