Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nejdůležitější informace z rozhovoru s generálním ředitelem ČEZu Martinem Romanem

Nejdůležitější informace z rozhovoru s generálním ředitelem ČEZu Martinem Romanem


Po zprávách, že se členové představenstva rozhodli využít 25 % opčního programu, uvedl generální ředitel společnosti ČEZ v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že “společnost se hodlá stát energetickým lídrem v regionech CEE a SEE, kde existuje mnoho příležitostí pro další růst.” Jako důvod pro tento krok ČEZ uvedl, že cena akcií dosáhla 1 000 Kč, a že to je zároveň ten správný čas na odměnu pro management. Připomínáme, že se čtyři členové představenstva a obchodní ředitel se rozhodli prodat až 600 tisíc akcií.

Podle Hospodářských novin vede policie vyšetřování, které se týká opčního programu ČEZu a týká se některých bývalých státních úředníků, kteří z tohoto programu těžili.

Náš názor: Opční program ČEZu, který je standardním motivačním nástrojem, funguje od roku 2001 a letos v květnu byl revidován s ohledem na silný nárůst ceny akcií společnosti. Ti kteří se stali členy představenstva až po květnu 2006 jsou omezeni na maximálně 100% zhodnocení a programu se mohou účastnit nejdřív po třech letech. V nadcházejících dnech očekáváme tlak na cenu akcií, protože využití části opčního programu může být některými investory nahlíženo negativně.


Váš názor
 • Je to minimálně nekorektní
  4.1.2007 18:45

  Pokud někdo za rok fungování firmy ( p. Pleskač)vytvoří hodnotu pro sebe ve výši 160 mil čistého (40x4)+ další cca 25 mil mzdy = 185 mil. tak mi ho ukažte. Zkrátka toto je podvod možno by se dalo použít i něco jiného. Zhodnocení firmy ČEZ je ve větší ve velké míře zapříčiněno politikou státu ve firmě a obrovskými fin. přebytky, které prakticky nemá kam dát. Kdyby tam byl někdo jiný tak rozdíl v hospodaření by možná byl jiný, ale skutečně nevýznamně. Závěr: takové odměny jsou neadekvátní.
  adam
 • Duvod prodeje
  4.1.2007 14:52

  Hlavnim duvodem prodej je podle meho to, ze by Alan Svoboda prisel o sve akcie. Tak se domluvil s kolegy, aby to nebylo tak napadne. V případě, že to byla akce dele planovana ocekaval bych alespon tiskovku k takove veci.
  ctenar
 • Všechno převrátit v negativum
  4.1.2007 9:21

  Je patrná snaha všechny dostupné informace obrátit proti ČEZ a poškodit kurz. Proč se neuvede, že zbývajících 75% akcií si ponechali manageři na pozdější dobu, až bude kurz výhodnější.
  SAMO
  • Nikdo nic neprevraci
   4.1.2007 11:46

   Kdyz manager prodava opci vlastni firmy, za predpokladu ze jedna ekonomicky, domniva se, ze umi utrzene penize v budoucnu zhodnotit lepe mimo vlastni firmu (vetsi vynos a/nebo mensi riziko). Je take podle meho nazoru negativni signal trhu. Otazkou je jak vyznamnym v soucasnem kontextu, ale na kazdy pad negativnim.
   Jerry
   • proste
    4.1.2007 15:05

    lepsi vrabec v hrsti nez holub na strese... a ze je ten vrabcacek pekne vypaseny... Je to stejne sranda..., odmeny opravdu kralovske... pritom CEZ by neznicil ani oranzgutan Tvrdík...
    praguemonk
    • Já bych Tvrdíka nepodceňoval
     4.1.2007 17:22

     :o)
     šarlatán
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data