Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Vyjádření ČEZu ke stíhání členů dozorčí rady

4.1.2007 17:24
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ:
Opční program ČEZ byl jako standardní nástroj motivace orgánů společnosti schválen Valnou hromadou v roce 2001. Tehdy byly také zveřejněny základní informace o jeho fungování včetně toho, že se vztahuje rovněž na členy Dozorčí rady. Poskytování kapitálového životního pojištění všem členům dozorčí rady bylo obvyklým postupem u obdobných společností a v ČEZ tento program fungoval od roku 1994.

Oba programy byly navrženy renomovanými advokátními kancelářemi v souladu se světovými standardy a českým právním řádem. Společnost ČEZ má k dispozici posudky renomovaných právních autorit, které jejich soulad s právním řádem potvrzují. Jsme tedy přesvědčeni, že ze strany společnosti nebyla žádná překážka v účasti všech členů Dozorčí rady v programu životního pojištění a v podpisu opčních smluv předložených společností ČEZ na základě rozhodnutí valné hromady společnosti. Zrušení účasti členů Dozorčí rady v opčním programu v roce 2005 bylo motivováno změnou strategie vlastníka, nikoli pochybnostmi o právní čistotě programu.

Nikdy jsme neměli žádný signál o tom, že by některý z programů byl v rozporu s právním řádem ČR. ČEZ je připraven veškerou právní argumentaci a podklady potvrzující soulad opčního programu a programu kapitálového životního pojištění s právním řádem ČR předložit policii.


Váš názor
 • jděte se vycpat paraziti!
  4.1.2007 22:39

  proč by měl kdejaký protekcionista, kamarádíček, politik nebo odborář v monopolním podniku kontrolovaném státem dostávat desetimilionové (v celkovém součtu miliardové) brebendy každý rok...jediné co jste dokázali bylo vyhnat cenu elektřiny na německé ceny a tím i zisk a cenu akcie a samozřejmě svoje odměny, které si sami přidělujete a ještě máte plnou hubu toho, jak moc si je zasloužíte, hnus!!!
  kamil
 • O to snad nejde ?
  4.1.2007 21:43

  Ponechme stranou jestli je opční program v rozporu s právním řádem - patrně ne. Je však v rozporu se světovými standarty- tady pánové z ČEZu lžete. A co se týká morálky mangerů - o ní se snad ani nedá tady mluvit - slušnému člověku se prostě zvedá žaludek.
  Radek
  • Tak nějak v našem Kocourkově
   5.1.2007 8:37

   Když se po sáhodlouhých diskuzích rozhodne, že poslanci nebudou za svou účast v DR ve státem kontrolovaných podnicích pobírat "odměny", tak český človíček vymyslí kapitálové životní pojištění, kde je těmto "odpovědným" soudruhům vyplaceno ještě mnohem více než kdyby pobírali "odměnu za vykonanou práci" (rozuměj plat) a navíc se o tom veřejnost ani nedoví (no uznaj sami, jak by to dělný lid pobuřovalo, když se mu zruší pohřebné a "vysvětlí" se mu, že min. mzda 8 000 Kč je tak akorát, že ...). Když se k tomu přidá doživotní imunita pro každého takového soudruha (že to ale Klaus šikovně vymyslel, že ...), která nemá obdoby nikde jinde v civilizovaném světě (žádají o ni vesměs taková individua jako končící diktátoři - viz. Pinochet), tak je náš mafiánský stát komplet ...
   PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
  16:00USA - Prodeje nových domů