Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nižší DPH by se mohla týkat více než 95 % nově postavených rezidenčních jednotek

Nižší DPH by se mohla týkat více než 95 % nově postavených rezidenčních jednotek

17.1.2007 9:11

Nový ministr financí druhé vlády ODS Miroslav Kalousek plánuje ve vládě navrhnout nový zákon o definici tzv. sociálního bydlení. V porovnání s předchozími návrhy sociálních demokratů a první vlády ODS by se nižší DPH měla týkat všech bytů do 120 m2 a domů do 350 m2. Návrh ČSSD byl na 90 m2 u bytů a 150 m2 u domů. První vláda ODS počítala s variantou, že všechna rezidenční výstavba bude zahrnuta do nižší sazby DPH.

Náš názor: Této specifikaci by mohlo vyhovovat až 95 % veškeré nové rezidenční výstavby. Zprávu vnímáme jako pozitivní, nicméně je potřeba uvést, že do doby než bude zákon schválen, budou developeři i nadále lákat klienty na možnou hrozbu zvýšení DPH z 5 % na 19 %, což by jim mohlo pomoci uzavřít smlouvy navíc.


Váš názor
  • :-)
    17.1.2007 13:15

    Pěkné, pěkné, ale mám takový pocit, že sociální bydlení má mít za důsledek pomoct lidem s nižšími příjmy k bydlení. Koukám, že pan Kalousek jako strážce státní pokladny by za naplnění státní kasy zaskloužil pětku. Domnívám se, že kdyby prostředky, které tím stát získal šly na jeho soukromý účet, tak ty výměry ještě sníží. Domnívám se, že 90 qm u bytů a 150 qm u domů je definici sociálního bydlení akorád. Ten kdo má na 120 qm byt či dům o 350 qm může také přispět do státní kasy pár korunami na víc. Alespoň bude víc peněz na školství, zdravotnictví či silnice :-)))
    Bohumil Nedvěd
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data