Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ vyhlašuje stav nouze

ČEZ vyhlašuje stav nouze

19.01.2007 8:34
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ
Energetická Skupina ČEZ vyhlásila od 7.00 hodin na svém zásobovacím území stav nouze. To znamená pro dodavatele elektřiny možnost využívat součinnost bezpečnostních složek státu, delší dobu odstranění poruch. Zákazníky tento režim nijak neomezuje. Bez dodávky se ocitlo 27 procent našich odběrných míst.

Silná větrná kalamita, která nadále postihuje území ČR, omezila během včerejška a dneška dodávku elektřiny více jak milionu zákazníků. Tisíce poruch postihly postupně všechny oblasti. Aktuálně je evidováno tisíce poruch na sítích všech napětích.

Práci energetikům ztěžuje silná bouřka, vítr rychlosti orkánu a na některých místech i kroupy. V terénu jsou maximální počty našich pracovníků, jde o více jak 1000 pracovníků, kteří odstraňují vzniklé poruchy způsobené větrem- stromy a větve spadlé do vedení, bouřkou a dalšími povětrnostními vlivy.

V Call-centru Skupiny ČEZ slouží maximální počty operátorů, v hodině nyní vyřídí až 1200 hovorů, čekací doba je 3-4 minuty. Kvůli počtu volání je vhodné vyuľít systém automatické odpovědi, do kterého nahráváme informace o poruchách. Informace jsou v plném rozsahu dostupné také na internetu na www.cez.cz .


Váš názor
 • Že by "naši zelení" byli už ve vládě ? :-)
  19.01.2007 13:27

  .
  PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  3:00Čína - HDP, q/q
  3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
  3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y