Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Telefónica O2 CR: Slovenské operace budou zahájeny 2. února 2007

25.1.2007 8:55

Generální ředitel Telefónica O2 Slovakia (dceřiná společnost Telefónica O2 CR) Juraj Šedivý oznámil zahájení operací společnosti na 2. února 2007. Nejdříve budou poskytovány předplacené služby, ve 2Q07 následované paušálními službami. Zatím se zaregistrovalo více než 400 tisíc potenciálních klientů, kteří dostanou doživotní hovory v síti Telefónica O2 Slovakia za 2 Sk za minutu. Ostatní hovory budou zpoplatněny 8,5 Sk za minutu a jedna SMS vyjde na 3,2 Sk.

Náš názor: I když zahájení přišlo o něco dříve než se čekalo a také počet zaregistrovaných zákazníků je vyšší, mohl by trh na tuto zprávu reagovat pozitivně. Nicméně je potřeba zdůraznit, že to jsou většinou uživatelé dalších dvou zahraničních hráčů na slovenském trhu (T-Mobile a Orange), kteří sice považují tuto nabídku za zajímavou, ale Telefónica O2 Slovakia pro ně není sítí první volby. I nadále jsme toho názoru, že výstavba sítě bude znamenat výrazný odliv cash flow a potáhne tak ziskovost společnosti Telefónica O2 CR dolů. Připomínáme, že penetrace na slovenském mobilním trhu dosahuje okolo 90 % a prostor pro nové hráče je proto omezený. Zveřejněná cenová politika potvrzuje, že společnost musím bojovat o svůj podíl na trhu pouze cenami, protože šířka poskytovaných služeb stávajícími operátory je velká.


Váš názor
 • Telefonika
  25.1.2007 9:45

  24,1.Deutsche Bank stanovuje cílovou cenu O2na630kč na akcii sw jednoznačným doporučením koupit a dalším velmi příznivým doprovodným komentářem.Pánové z Patrie jak upravíte svou trapnou nejnižší cílovku na našem trhu.Snížíte ji na 430.Ani bych se tomu nedivil.
  Majkl
 • analýza
  25.1.2007 9:04

  Věta v souvětí ikdyž bla bla bla,nedává vůbec smysl.
  udivenej telekomák
  • I když...
   25.1.2007 9:16

   Správný postřeh. Vypovídá o autorovi článku víc než by se na první pohled zdálo. Rozhodně nejde o nějaký překlep a pod. V mluveném projevu se tomu říká "freudovské uřeknutí" (tt) a naznačuje to cosi o silném názoru,který je třeba oficiálně zaobalovat do košatých vět a sousloví, zkrátka lehce zamlžit. Jinými slovy, zahájit větu o jednoznačných pozitivech spojkou "I když" a následně nenavázat žádným negativem a zároveň další větu uvést "Nicméně..." svědčí jen o negativním náhledu pana Kellera na akcie TO2 ČR. Je to i postoj celé Patrie? Nejnižší cílovka na trhu by tomu nasvědčovala.
   Lingvista
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba