Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ má i nadále zájem o odkoupení akcií od státu

ČEZ má i nadále zájem o odkoupení akcií od státu

15.2.2007 9:29

Společnost ČEZ s největší pravděpodobností odkoupí 6-7 % svých akcií od státu, jak uvádí dnešní vydání Hospodářských novin. Stát by tímto způsobem měl získat okolo 30 mld. Kč. Státní podíl by měl být umístěn na trh a společnost je připravena ho koupit, uvedl obchodní ředitel ČEZu Alan Svoboda. ČEZ také zpracoval analýzu, která dokazuje, že tato transakce by nebyla proti pravidlům EU. Zároveň existuje malá možnost, že vláda nebude prodávat žádné akcie kvůli hrozbě ruských investorů a nařídí ministrům, aby pokryli deficit z vlastních rezerv.

Náš názor: Zpětný odkup akcií není pro trh novinkou. Jedinou otázkou zůstává načasování celé akce a zároveň se objevují spekulace ohledně umístění těchto akcií na trh. ČEZ zároveň musí schválit tento zpětný odkup na výroční valné hromadě. V současnosti neexistují žádné náznaky, že se prodej neuskuteční v první polovině roku. Zprávu hodnotíme jako neutrální a prodej vnímáme jako jediné schůdné řešení.


Váš názor
 • A což takhle nabývání vlastních akcií?..
  15.2.2007 18:57

  Mám pocit, že pokud k tomu dojde, je společnost povinna tyto akcie do roka prodat (záměrně nepoužívám pojem zcizit, aby to někdo nechápal jinak). Kdo o tom bude rozhodovat? Říkám, že ten kdo obhajuje názor prodat akcie touto cestou již dnes ví, kam se dále ty akcie prodají a možná i ví za jakou cenu. A třeba právě ruskému investorovi... Fakt se divím této a podobným demagogiím.. Tak jak se nikdy nikdo z invenstigativních novinářů nezajímal o PPF, tak se divím, že třeba právě všem takovým nevadí, že na investicích do ruského trhu právě PPF staví... Nebo nechceme Rusům prodat akcie ČEZ, protože jim vadí stavba radaru USA v ČR?
  Obcan
 • MBA z ČEZ sami simulují hrozbu investorů
  15.2.2007 11:52

  Vedení ČEZu už samo neví, jak zajistit aby cena akcií ČEZu nepadala, tak si vymýšlejí hrozbu ruských investorů. A proč by akcie ČEZu nekoupili američtí, němečtí, francouští, italští, čínští,...investoři. Jsou oni více chytří než ruští investoři, že by akcie nekupovali, nebo jsou mnohem hloupější než ruští investoři, a nevědí jaké bohatsví ČEZ představuje. Já měl představu, že cenu akcií určuje trh a trh tvoří mnoho chytrých akcionářů z různých zemí. Ale to neplatí pro pány kolem Romana a Borovce, kteří zajistili prodej českých strojíren včetně jaderného do ruských rukou, a nyní s ruským kapitálem straší, aby mohli přesvědčit majoritního vlastníka akcií ČEZu - stát, v nestandartních operacích v akciové společnosti. Místo emise akcíí, získávání kapitálu a rozvoje společnosti, se omezují na skupování vlastních akcií. A jak se v čechách díváme na korejský soukromý kapitál, jež lídr má jít v Koreji do basy ?
  Kocourkov a Zvonokosy
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC