Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pegas Nonwovens dosáhl vloni tržeb přes 120 mil. eur

20.03.2007 9:58
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti Pegas Nonwovens
ZNOJMO (20. března 2007) - Skupina Pegas Nonwovens SA vykázala za rok 2006 doposud nejvyšších tržeb v historii firmy. Výnosy dosáhly úrovně 120,9 mil. EUR, což představuje meziroční růst o více než 10%, ovlivněný zejména nárůstem cen vstupních surovin přenesených do odbytových cen a zvýšením prodeje speciálních produktů. Rovněž ukazatel EBITDA dosáhl nejvyšší hodnoty za dobu existence firmy, když přesáhl 42 mil. EUR.

„V roce 2006 se nám podařilo dosáhnout nejlepších hospodářských výsledků v kategorii tržeb a EBITDA v historii společnosti. Zároveň byl tento rok i prvním rokem spolupráce s novým majoritním vlastníkem,“ připomíná Miloš Bogdan, člen představenstva Pegas Nonwovens SA a generální ředitel Pegas Nonwovens, s. r. o. „Celkové výnosy společnosti meziročně vzrostly o více než 10% ve srovnání s rokem 2005, zejména vlivem nárůstu cen vstupních surovin (přenesených do odbytových cen na zákazníka) a zvýšením prodeje speciálních produktů. EBITDA vzrostla meziročně o 3.4% zejména díky růstu tržeb speciálních produktů s vyššími maržemi,“ doplnil Miloš Bogdan. Čistý zisk skupiny činil 20,7 mil. EUR, což představuje o 22 % méně než v předešlém roce. Současně společnost snížila svou zadluženost o 37,7 % na úroveň 114,2 mil. EUR.

V roce 2007 očekává Pegas Nonwovens rozšíření svých výrobních kapacit v souvislosti se spuštěním nové moderní výrobní linky; ta bude uvedena do provozu ve 4. čtvrtletí roku. Montáž technologií na výrobu ultralehkých materiálů pro využití v segmentu hygieny a dále materiálů pro aplikace do zdravotnictví byla již zahájena v březnu, firma také zahájila nábor nových pracovníků pro obsluhu této linky. Spuštění osmé výrobní linky přinese navýšení roční produkce z 54 tisíc tun až na 69 tisíc tun v roce 2008, zároveň dojde ke zvýšení počtu zaměstnanců zhruba na 380. „Jsme velice potěšeni úspěšným uvedením akcií společnosti na kapitálový trh v prosinci 2006. Přes nárůst jednorázových administrativních nákladů v souvislosti s procesem IPO a finančních nákladů spojených s obsluhou finančního dluhu se nám podařilo udržet vysokou tvorbu čistého zisku po zdanění,“ dodává Bogdan.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  9:00CZ - PPI, y/y
  13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)