Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
 <span style=ECM dnes uvedla na český trh první emisi lokálních dluhopisů " title=" ECM dnes uvedla na český trh první emisi lokálních dluhopisů " />

ECM dnes uvedla na český trh první emisi lokálních dluhopisů

21.3.2007 11:05
Autor: 

Následují vybrané body tiskové zprávy společnosti ECM:
ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. jedna z vedoucích společností operujících v zemích střední a východní Evropy v oblastech developmentu, investic a facility managementu dnes uvedla na český trh první emisi lokálních dluhopisů. ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. vydává dluhopisy s pohyblivým úrokovým výnosem 6M PRIBOR + 2,90 % p.a., o jmenovité hodnotě jednoho dluhopisu 1 000 000 Kč, za emisní kurs 100 % jmenovité hodnoty dluhopisu. Celkový objem dluhopisů vydaných k datu emise je 1 000 000 000 Kč. Dluhopisy jsou splatné v roce 2012 a budou kótovanými cennými papíry obchodovanými na vedlejším trhu Burzy cenných papíru Praha od data emise.

„Vydáním první tuzemské emise dluhopisů navazujeme na velice úspěšný vstup společnosti na český kapitálový trh z konce minulého roku, kdy jsme realizovali kombinovanou nabídku našich akcií obchodovatelných na Burze cenných papírů Praha, a.s. Důvody, které nás vedly k rozhodnutí emitovat dluhopisy na českém trhu byly v zásadě dva. Využijeme příznivých aktuálních tržních podmínek a zároveň zvýšíme povědomí o ECM mezi českými a regionálními investory. Dluhopisy nejsou přímo zajištěny žádnými aktivy společnosti ECM. Výnos dluhopisů bude použit k dokončení současných projektů včetně projektů Březnická ve Zlíně, Palace Center v Ostravě, Ryazan Shopping Center v ruské Rjazani, a pro další expanzi na českém, ruském trhu a na ostatních nových trzích“, řekl pan Milan Janků, President & CEO společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G.

Česká spořitelna, a.s. působí jako jediný bookrunner, vedoucí manažer a kotační agent pro přijetí dluhopisů k obchodování na Burze cenných papírů Praha, a.s. Dluhopisy byly nabídnuty zejména institucionálním investorům. Dluhopisy byly v plném rozsahu umístěny institucionálním investorům v České republice a bude s nimi zahájeno obchodování na vedlejším trhu Burzy cenných papírů Praha k datu emise.
Prospekt k emisi dluhopisů byl schválen Českou národní bankou a v souladu s příslušnými právními předpisy je k dispozici mj. na internetové adrese www.ecm.cz.

Patria

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data