Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

27.03.2007 10:26
Autor: KBC/Patria

Millennium Bank schválila dividendu 0,17 PLN na jednu akcii
Na včerejší valné hromadě schválili akcionáři Bank Millenium dividendu 0,17 PLN na jednu akcii, což se rovná výplatnímu ukazateli 48 % a dividendovému výnosu 1,6 %.
Náš názor: Neočekáváme, že tato zpráva bude mít výrazný vliv na dnešní cenu akcií.

TPSA: Další pokuta na obzoru
URE, regulátor polského telekomunikačního trhu, oznámil., že zvažuje udělení pokuty společnosti TPSA ve výši 20 mil. PLN za omezování širokopásmového internetového přístupu alternativním operátorům.

Náš názor: V podobné záležitosti již TPSA popřela jakékoliv provinění a prohlásila, že se odvolá u soudu, z čehož vyplývá nejistota ohledně zaplacení této pokuty. Očekáváme neutrální reakci trhu na tuto zprávu a opakujeme naše doporučení Koupit akcie TPSA.

ElstarOils: Ne příliš štědrý návrh ministerstva
Polské ministerstvo financí navrhlo daňové prázdniny (daň z příjmu právnických osob) pro výrobce biopaliv v celkové hodnotě 120 mil. PLN.

Náš názor: Je otázkou jestli je to dostatečná výše pro úspěšný start trhu s biopalivy. Na první pohled se návrh ministerstva nezdá být příliš štědrý. Tato částka by se, podle starého daňového režimu, rovnala pouze 0,5 % podílu biopaliv v celkové spotřebě motorových paliv. Opakujeme naše doporučení Držet akcie ElstarOils.

Orbis: Konkurence zveřejnila plány na expanzi
Společnost Warimpex, rakouský developer a provozovatel luxusních hotelů, oznámila záměry na výstavbu 30 turistických hotelů ve střední Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko) ve spolupráci s Louvre Hotels, provozovatelem hotelových značek Kyriad, Campanille a Premiere Classe. Hotely by měly být postaveny během několika příštích let.
Náš názor: Warimpex plánuje konkurovat Orbisu v segmentu levných hotelů. Tento krok pravděpodobně ukončí pozitivní trend rostoucích cen pokojů v tomto segmentu, který můžeme vnímat v současnosti. Opakujeme naše doporučení Prodat akcie společnosti Orbis.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data