Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

29.3.2007 11:12
Autor: KBC/Patria

Rompetrol očekává velmi dobré výsledky za 1Q07
Výsledky Rompetrol Rafinare za 1Q07 jsou “velmi dobré”, jak uvádí deník ZF, který cituje generálního ředitele společnosti Dinu Patriciu. Nebyla zveřejněna žádná přesná čísla.
Náš názor: Světové rafinační prostředí se ve druhé polovině 1Q07 zlepšilo zejména díky rostoucím cenám benzínu v USA. Vzhledem k tomu, že Rompetrol má vysokou působnost v segmentu benzínu, domníváme se, že společnost by mohlo výrazně těžit z těchto příznivých podmínek a možná budeme svědky pozitivní reakce trhu.

Rumunsko: Finanční komise parlamentu odmítla zákon ohledně 5% podílu ve fondech SIF
Finanční komise rumunského parlamentu, která projednávala návrh zákona na 5% limit pro vlastnictví podílu ve fondech SIF. Právní komise již s tímto návrhem souhlasila. Obě komise ale mají pouze poradenskou funkci, a proto budou další kroky ohledně tohoto návrhu projednány v senátu. Pokud senátoři zákon schválí, podstoupí ho sněmovně, která rozhodne.
Náš názor: V současnosti vidíme šance na schválení 50-50. Pozitivní výsledek by jistě vyvolal pozitivní odezvu trhu.

OTP Bank: Změna stanov převzetí nijak neusnadní
V rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl šéf právního oddělení OTP, Ivan Zsingor, že návrh na zrušení jednoho z ustanovení, které omezuje hlasovací práva zahraničních akcionářů na méně než 50 %, neučiní převzetí zahraniční osobou jednodušším. Dále uvedl, že pokud by do teď chtěl někdo koupit akcie OTP, mohl se ustanovení vyhnout založením společnosti registrované v Maďarsku.

Náš názor: OTP Bank ponechala beze změny článek, který se zabývá omezením hlasovacích práv vykonávaných přímo či nepřímo jednotlivým akcionářem. V tomto případě je hranice 25 % (nebo v případě, že hlasovací práva jiného akcionáře překročí 10 % nemůže to být více než 33 %) celkových hlasovacích práv reprezentovaných akciemi s hlasovacími právy na výroční valné hromadě. OTP je považována za atraktivní cíl pro převzetí, nicméně souhlasíme s tím, že bez souhlasu managementu by byl úplný odkup obtížný.

ComputerLand/Emax: Sygnity bude konkurovat Prokomu
Generální ředitel společnosti ComputerLand, Michal Danielewski, poskytl rozhovor deníku Gazeta Prawna ohledně aktivit fúzované společnosti Sygnity. Hlavní body, které zazněly v tomto rozhovoru, jsou následující:
Nový název Sygnity by měl pomoci vývoji: Podle Danielewskiho pomůže nový název Sygnity integračnímu procesu ComputerLand/Emax, takže lidé z obou společností nebudou mít pocit, že jedna strana je silnější než druhá. Zároveň by nové jméno mohlo pomoci zahraniční expanzi, protože ComputerLand v mnoha zemích (např. Rusko) nemohl používat svoje označení, protože už ho používal někdo jiný nebo bylo příliš spojeno s prodejem hardware.
Zvýšená provozní efektivita: V roce 2007 by mělo být viditelné provozní zlepšení u obou fúzovaných společností, ComputerLand i Emax. Generální ředitel zopakoval cíl na 8% marži v roce 2008, když zlepšení by mělo pocházet z restrukturalizačního programu CoLorado i synergií tržeb a nákladů a zjednodušení kapitálové skupiny.
Plány na konkurenci Prokomu ve veřejném sektoru: Zazněly předchozí prohlášení, že veřejný sektor by měl být největším přispěvatelem k tržbám Sygnity. Společnost chce těžit z předpokládaného nárůstu výdajů veřejného sektoru v oblasti IT.
Stále otevřená pro akvizice: Danielewski zopakoval, že ComputerLand má stále více zájem o menší IT společnosti, aby tak rozvíjela jejich dovednosti a nabídku produktů. Nicméně interní restrukturalizace bude mít přednost.
Náš názor: Domníváme se, že tento rozhovor by měl mít neutrální dopad na obchodování. Nezaznělo v něm nic nového, i když se mírně obáváme vyjádření ohledné souboje s Prokomem ve veřejném sektoru. Raději bychom viděli přístup jako zastával Emax, tedy spolupráci.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.5.2018
10:13Víkendář: Fischer o ostudě Německa, Evropě zmítané vírem dějin a ničícím Trumpovi
25.5.2018
22:00Ropa úřadovala na amerických trzích
18:56Blíží se doba, kdy bude hotovost opět královnou?
17:36Smrt tradičního maloobchodu probíhá úplně jinak, než se většinou domníváme
17:34Technická analýza: Koruna v defenzívě, euro nejníže od loňského listopadu
17:24Erste potopila pražskou burzu, ČEZ pod tlakem prodávajících. Unicredit bank – 3,5%!  
17:17Itálie a ropa ovládly závěr týdne. Euro dál padá  
17:00Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska
16:35Martin Cakl a Martin Kycelt: CD Projekt. Kyberpunkáč herního průmyslu (video)
16:26Společnost Czech Investment Fund SICAV, a.s. - Informace o nové emisi akcií na BCPP
15:16ČEZ OZ uzavřený investiční fond a.s.- pozvánka na valnou hromadu 2018
15:07Rusnok očekává, že koruna začne v příštích týdnech opět posilovat
14:56Vlastnosti, které by podle Buffetta měl mít dobrý investor
14:56Samsung má podle soudu zaplatit 539 milionů USD firmě Apple
13:34Ropě se nad 80 dolarů za barel (zatím) příliš nechce  
12:15Perly týdne: Je vám zima? Těžte kryptoměny
12:11Pokles podnikatelské důvěry v Německu se zastavil
12:03Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit akcionářům dividendu
10:59Faktograf: Evropě přibývají problémy  
10:33Evropa zahájila v zeleném, automobilky se vzpamatovávají z Trumpových prohlášení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data