Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

29.03.2007 11:12
Autor: KBC/Patria

Rompetrol očekává velmi dobré výsledky za 1Q07
Výsledky Rompetrol Rafinare za 1Q07 jsou “velmi dobré”, jak uvádí deník ZF, který cituje generálního ředitele společnosti Dinu Patriciu. Nebyla zveřejněna žádná přesná čísla.
Náš názor: Světové rafinační prostředí se ve druhé polovině 1Q07 zlepšilo zejména díky rostoucím cenám benzínu v USA. Vzhledem k tomu, že Rompetrol má vysokou působnost v segmentu benzínu, domníváme se, že společnost by mohlo výrazně těžit z těchto příznivých podmínek a možná budeme svědky pozitivní reakce trhu.

Rumunsko: Finanční komise parlamentu odmítla zákon ohledně 5% podílu ve fondech SIF
Finanční komise rumunského parlamentu, která projednávala návrh zákona na 5% limit pro vlastnictví podílu ve fondech SIF. Právní komise již s tímto návrhem souhlasila. Obě komise ale mají pouze poradenskou funkci, a proto budou další kroky ohledně tohoto návrhu projednány v senátu. Pokud senátoři zákon schválí, podstoupí ho sněmovně, která rozhodne.
Náš názor: V současnosti vidíme šance na schválení 50-50. Pozitivní výsledek by jistě vyvolal pozitivní odezvu trhu.

OTP Bank: Změna stanov převzetí nijak neusnadní
V rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl šéf právního oddělení OTP, Ivan Zsingor, že návrh na zrušení jednoho z ustanovení, které omezuje hlasovací práva zahraničních akcionářů na méně než 50 %, neučiní převzetí zahraniční osobou jednodušším. Dále uvedl, že pokud by do teď chtěl někdo koupit akcie OTP, mohl se ustanovení vyhnout založením společnosti registrované v Maďarsku.

Náš názor: OTP Bank ponechala beze změny článek, který se zabývá omezením hlasovacích práv vykonávaných přímo či nepřímo jednotlivým akcionářem. V tomto případě je hranice 25 % (nebo v případě, že hlasovací práva jiného akcionáře překročí 10 % nemůže to být více než 33 %) celkových hlasovacích práv reprezentovaných akciemi s hlasovacími právy na výroční valné hromadě. OTP je považována za atraktivní cíl pro převzetí, nicméně souhlasíme s tím, že bez souhlasu managementu by byl úplný odkup obtížný.

ComputerLand/Emax: Sygnity bude konkurovat Prokomu
Generální ředitel společnosti ComputerLand, Michal Danielewski, poskytl rozhovor deníku Gazeta Prawna ohledně aktivit fúzované společnosti Sygnity. Hlavní body, které zazněly v tomto rozhovoru, jsou následující:
Nový název Sygnity by měl pomoci vývoji: Podle Danielewskiho pomůže nový název Sygnity integračnímu procesu ComputerLand/Emax, takže lidé z obou společností nebudou mít pocit, že jedna strana je silnější než druhá. Zároveň by nové jméno mohlo pomoci zahraniční expanzi, protože ComputerLand v mnoha zemích (např. Rusko) nemohl používat svoje označení, protože už ho používal někdo jiný nebo bylo příliš spojeno s prodejem hardware.
Zvýšená provozní efektivita: V roce 2007 by mělo být viditelné provozní zlepšení u obou fúzovaných společností, ComputerLand i Emax. Generální ředitel zopakoval cíl na 8% marži v roce 2008, když zlepšení by mělo pocházet z restrukturalizačního programu CoLorado i synergií tržeb a nákladů a zjednodušení kapitálové skupiny.
Plány na konkurenci Prokomu ve veřejném sektoru: Zazněly předchozí prohlášení, že veřejný sektor by měl být největším přispěvatelem k tržbám Sygnity. Společnost chce těžit z předpokládaného nárůstu výdajů veřejného sektoru v oblasti IT.
Stále otevřená pro akvizice: Danielewski zopakoval, že ComputerLand má stále více zájem o menší IT společnosti, aby tak rozvíjela jejich dovednosti a nabídku produktů. Nicméně interní restrukturalizace bude mít přednost.
Náš názor: Domníváme se, že tento rozhovor by měl mít neutrální dopad na obchodování. Nezaznělo v něm nic nového, i když se mírně obáváme vyjádření ohledné souboje s Prokomem ve veřejném sektoru. Raději bychom viděli přístup jako zastával Emax, tedy spolupráci.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)