Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

30.3.2007 10:31
Autor: KBC/Patria

Polsko: S&P zvýšila dlouhodobý rating země
Agentura Standard & Poor's Ratings Services zvýšila následující ratingy Polska: (i) dlouhodobý rating v zahraničních měnách na “A-” z “BBB+”; (ii) dlouhodobý a krátkodobý rating v domácí měně na “A/A-1” z “A-/A-2”.
Zároveň byl potvrzen krátkodobý rating v zahraničních měnách na “A-2” a výhled je stabilní.
Podle agentury S&P odráží zvýšení ratingů vyhlídky Polska na silný a vyvážený růst, který zůstal oddělen od špatného politického prostředí země. Agentura předpokládá, že HDP Polska v období 2007-2010 poroste v průměru o 5,6 %, bez vytváření výrazné nerovnováhy ekonomiky. S&P také zachovala svoje očekává ohledně vstupu Polska do eurozóny, když nejpravděpodobnějším datem vstupu je rok 2012. Agentura nicméně uvedla, že politická stabilita a jasný ekonomický a fiskální program zůstávají od parlamentních voleb 2005 nejasné, a že koaliční vláda vedená konzervativní stranou Právo a spravedlnost je i nadále volatilní, “ohrožovaná skandály a neustálými hrozbami rozpadu vlády a předčasnými volbami”.


Sparkassen Immo: Přecenění rumunského a maďarského portfolia o 23 mil. EUR
Sparkassen Immobilien zveřejnila přecenění další části svých nemovitostí. Po listopadovém přecenění slovenského a českého portfolia, společnost nyní přecenila svoje maďarské a rumunské nemovitosti. Hodnota tohoto portfolia se tak zvýšila o 17 % nebo o 23 mil. EUR. Společnost bude pokračovat přeceněním svého rakouského a německého portfolia ve 2Q07 a 3Q07 a management očekává výrazné navýšení fundamentální hodnoty těchto nemovitostí.

Náš názor: Když společnost zveřejnila přecenění slovenských a českých nemovitostí, přibylo 0,34 EUR k NAV 8,38 EUR na jednu akcii a poslední přecenění přidává dalších 0,34 EUR k NAV na jednu akcii. Z toho vyplývá, že současná NAV 9,06 EUR je stále založena na přeceněných (ČR, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko) a nepřeceněných nemovitostech (Rakousko, Německo). Připomínáme, že společnost je stále spíše konzervativní, když počítá se 7% výnosem v regionu CEE, když tyto se blíží 6 % nebo jsou v některých případech dokonce pod 6 %. Současný odhad NAV ukazuje, že se akcie obchodují za 1,45x P/NAV, což je spíše vysoké číslo, nicméně pravděpodobně odráží očekávání ohledně přecenění rakouského a německého portolia, které tvoří téměř 60 % z celkového portfolia. Na základě předpokladů by toto portfolio mělo být přeceněno o 15 %, což by způsobilo zvýšení NAV na přibližně 9,8 EUR na jednu akcii, což by rovněž znamenalo 1,35x P/NAV. Pouze připomínáme, že společnost nemá žádné nemovitosti v Polsku. Společnost Immo Sparkassen zveřejní výsledky za finanční rok 2006 17. dubna 2007.

Maďarsko: Deficit běžného účtu za 4Q06 lepší než očekávání
Národní maďarská banka oznámila deficit běžného účtu za 4Q06 ve výši 1,12 mld. EUR, což je pod konsensem Reuters 1,35 mld. EUR. Banka také provedla mírné úpravy u údajů za 2Q06 a 3Q06. Deficit běžného účtu za 3Q06 revidovala na 1,16 mld. EUR z předchozích 1,13 mld. EUR a deficit za 2Q06 na 1,47 mld. EUR z 1,48 mld. EUR.
Náš názor: Domníváme, že zpráva by mohla mít mírně pozitivní dopad na obchodování s forintem.

Bank Pekao: S&P zvýšila rating
Agentura Standard&Poor's Ratings Services zvýšila následující ratingy Bank Pekao: (i) dlouhodobý rating na “A” z “A-”; (ii) krátkodobý rating na “A-1” z “A-2” a výhled ponechala stabilní.
Podle agentury odráží ratingy Bank Pekao její dlouhodobou důležitost jako hlavní dceřiné společnosti Unicredito Italiano (A+/stabilní/A-1), pro kterou je základním kamenem jejich aktivit na strategicky klíčových trzích ve střední a východní Evropě. Progresivní operační a obchodní integrace do skupiny UniCredito umístila Bank Pekao, aby dobře odolala poslední ekonomické recesi v Polsku a mohla finančně těžit ze současného ekonomického růstu. Ratingy Bank Pekao zároveň podporuje velice dobrá kapitalizace, zlepšení zisku a silná likvidita.
Náš názor: Očekáváme, že zpráva bude mít mírně pozitivní dopad na dnešní cenu akcií.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y