Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

3.4.2007 10:17
Autor: KBC/Patria

OTP Bank: Generální ředitel zopakoval projekce na čistý zisk pro letošní rok
Podle Sándora Csányiho, generálního ředitele OTP Bank, nebude banka měnit celoroční projekce na čistý zisk pro rok 2007 i přes zpomalení spotřeby a úvěrů v ekonomice. Csányi uvedl, že čísla za 1Q07 nevyžadují, aby banka měnila svoje předchozí projekce.
Náš názor: V únoru OTP snížila svoje projekce pro rok 2007 o 4,7 % z 222 mld. HUF na 211,6 mld. HUF. Snížení se odehrálo z následujících čtyř důvodů: (i) nižší příspěvek z Ruska o 3 mld. HUF, (ii) o 3 mld. HUF vyšší finanční náklady, (iii) 2 mld. HUF jdou na vrub silnějšímu forintu a (iv) 2 mld. HUF lze přičíst pomalejšímu maďarskému ekonomickému růstu. V té době již byl konsensus pro rok 2007 pod projekcemi managementu na 211,5 mld. HUF, a od té doby se nic nezměnilo. Očekáváme, že zpráva bude mít neutrální dopad na obchodování. 

OTP Bank pravděpodobně vyplatí dividendu 202 HUF na jednu akcii
Jak uvedl generální ředitel OTP Bank, pan Sandor Csanyi, vyplatí pravděpodobně jeho banka dividendu okolo 30 % ze zisku po zdanění za rok 2006 (202 HUF na akcii vs 197 HUF v loňském roce), což odpovídá původním plánům. Podle oficiálního prohlášení bude OTP o dividendách hlasovat na výroční valné hromadě, která se koná 27. dubna.
Náš názor: Nepředpokládáme, že tato zpráva bude mít výrazný dopad na cenu akcií. 

OTP Bank plánuje novou akvizici v Rusku
Podle maďarské zpravodajské agentury MTI uvedl generální ředitel OTP Bank Sándor Csányi, že banka se chce soustředit na konsolidaci svých nedávno získaných bank ve východní Evropě. Co se týká Ruska, kde nedávno koupila Investsberbank, tak tam má v hledáčku jeden akviziční cíl. Zatím ale nebyly zveřejněny žádné podrobnosti.
Náš názor: Vzhledem k tomu, že OTP již v Rusku vlastní Investsberbank, mohla by být nová akvizice strategicky pozitivní a mohla by přinést určité synergie. Klíčovou informací pro trh bude u každé nové akvizice její cena. Očekáváme, že zpráva bude mít mírně pozitivní dopad na cenu akcií.

GTC: Akvizice dalšího pozemku v Budapešti
GTC rozšířila svoje maďarské portfolio akvizicí pozemku o rozloze 6 tis. m2 na ulici Vaci Ut. v Budapešti, což je podle GTC rychle se rozvíjející komerční oblast. GTC chce na tomto místě vystavět 23 500 m2 moderních kancelářských prostor pod názvem GTC Renaissance Plaza. Nově získané pozemky se nacházejí blízko dalšího projektu GTC dokončeného v roce 2006, který je v současnosti již plně pronajatý. Cena za tento pozemek nebyla zveřejněna.

Náš názor: I nadále nahlížíme jedinečný obchodní postup GTC pozitivně, stejně jako pokračující expanzi a zvyšující se rychlost developmentu. I když Budapešť, s mírou neobsazenosti přes 10 %, není tak atraktivní jako některá jiná města v regionech CEE a SEE, předpokládáme, že tato akvizice bude hodnototvorná. Pokud vezmeme v úvahu volné prostory, výnosy a dosažitelné nájmy na maďarském trhu s kancelářskými prostory, očekáváme, že tato akvizice přinese okolo 0,4 PLN na jednu akcii k naší fundamentální ceně. Opakujeme naše doporučení Koupit akcie GTC.

PKO BP: Dozorčí rada schválila dividendu
Dozorčí rada banky PKO BP schválila návrh představenstva na dividendu 0,98 PLN na jednu akcii (meziročně +22,5 % v porovnání s dividendou 0,80 PLN na akcii v loňském roce), což se rovná výplatnímu ukazateli 46,3 % a výnosu 2,1 %.
Náš názor: Neočekáváme, že tato zpráva bude mít dopad dnešní cenu akcií.

TPSA zaplatí pokutu 1 mil. PLN za omezování přenosu dat
Společnost TPSA dostala pokutu 1 mil. PLN (346 879 USD) od regulátora trhu za omezování přenosu dat. Již v únoru regulátor UKE udělil TPSA rekordní pokutu 339 mil. PLN za drahé širokopásmové služby.
Náš názor: Toto je již několikátá pokuta během posledních měsíců udělená regulátorem UKE společnosti TPSA, přičemž společnost ještě žádnou z nich nezaplatila. Navíc uvedla, že regulátor se k ní nechová spravedlivě a že žádnou pokutu zaplatit nehodlá.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university