Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kalousek chce omezit daňovou uznatelnost úroků z úvěru a dalších položek

Kalousek chce omezit daňovou uznatelnost úroků z úvěru a dalších položek

06.04.2007 11:15
Autor: 

Zároveň s plánovaným postupným snížením daní z korporátních příjmů na 19 % přijdou firmy o některé nákladově uznatelné položky. „Plánujeme mírnou reformu základu. Zcela jistě omezíme daňovou uznatelnost úroků z úvěrů. O přesném vzorci přemýšlíme, pracovně ale uvažujeme ale o poměru 4:1 k vlastnímu kapitálu firmy,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek pro server Euro OnLine.

Využití spekulativního způsobu financování dluhem je podle něj častější u větších firem nebo u společností mezinárodního charakteru, které mají k tomu úvěrovému jednodušší přístup a jsou schopny využívat i zdroje ze zahraničí. „To v konečném důsledku vytváří diskriminaci malých a začínajících společností, které nesou disproporčně vyšší daňovou zátěž než větší předlužené firmy, a snižuje se jejich konkurenceschopnost. V důsledku nadměrného dluhového financování je obecně z ekonomického hlediska podkapitalizovaná společnost také náchylnější k insolvenci a finančně méně stabilní,“ řekl Kalousek.

(Zdroj: Euro OnLine)

Váš názor
 • Fakt bedna!
  06.04.2007 11:49

  Ten Kalousek rozumí ekonomice jako padakům.
  • co po něm chcete
   06.04.2007 15:23

   šak je to koko- Měl by první vyskoušet padáky, které nakoupil, a na kterých se obohatil
   milan
  • financování dluhem
   06.04.2007 12:31

   nevím, co je na takovém financování spekulativního. S takovým náhledem na ekonomiku patříme do středověku. Starosti bych přenechal těm, co půjčují. Ministr by měl podporovat podnikání a ne ho bojkotovat nesmyslnými daněmi a omezeními.
   lime
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  Nebyla nalezena žádná data