Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

10.04.2007 10:26
Autor: KBC/Patria

OTP Bank: Představenstvo navrhuje dividendu 144 HUF na jednu akcii
Podle oficiálního prohlášení OTP Bank, navrhlo představenstvo dividendu 144 HUF na jednu akcii (197 HUF v loňském roce), což se rovná výplatnímu ukazateli okolo 21 % a dividendovému výnosu 1,7 %. Tento návrh ještě musí schválit výroční valná hromada, která se koná 28. dubna a samotná výplata pak začne 11. června 2007.
Náš názor: Navrhovaná dividenda je o něco nižší než nedávno uváděný 30% výplatní ukazatel generálním ředitelem Csányim. S ohledem na restrukturalizační a expanzivní plány banky ovšem neočekáváme nijak silnou negativní reakci trhu. 
 

MOL: Management navrhuje dividendu 508 HUF na jednu akcii

Na výroční valné hromadě společnosti MOL, která se koná 26. dubna, navrhne představenstvo dividendu 50 mld. HUF (508 HUF na jednu akcii), jak se uvádí v podrobné pozvánce.
Náš názor: Tato dividenda představuje výplatní ukazatel 16,9 %, což je nárůst proti 14,1 % vyplaceným za rok 2005. Na konci roku 2006 měla MOL čistou hotovostní pozici 1,03 mld. USD (188 mld. HUF), která představovala zadlužení (čistý dluh vůči majetku) -14,8 %. Po lednových výdajích okolo 50 mld. HUF na navýšení podílu v TVK a plánech na vyplacení dalších 50 mld. HUF v dividendách, předpokládáme na konci první kvartálu zadlužení -9,6 %. Pokud tedy počítáme s plánovaným ukazatelem čistého dluhu vůči majetku ve výši 40 %, dostaneme okolo 3,5 mld. HUF na případné akvizice společnosti. Z toho podle našeho názoru vyplývá, že právě spekulace o akvizicích budou hlavním katalyzátorem ceny akcií.


BRE Bank: mBanka zahájí činnost ve druhé polovině letošního roku
Podle polského deníku Parkiet, požádá příští týden BRE Bank Komisi pro bankovní dozor o schválení otevření retailové internetové bankovní jednotky v České republice a na Slovensku. Generální ředitel banky, Slawomir Lachowski, v rozhovoru zopakoval očekávání na zahájení operací mBanky v druhé polovině letošního roku. mBanka by tyto operace měla nastartovat širokou nabídkou vkladových i úvěrových produktů (včetně hypoték a kreditních karet).
Lachowski také uvedl, že nový zástupce generálního ředitele, zodpovědný za retailové bankovnictví, by měl být znám do konce 1H07.
Náš názor: Nepředpokládáme, že tato zpráva bude mít výrazný vliv na dnešní cenu akcií.

KGHM zvažuje navýšení projekcí zisku
Zástupce generálního ředitele společnosti KGHM, pan Bylicki, uvedl, že společnost navýší svoje oficiální projekce na zisk díky vyšším než očekávaným cenám mědi. Zvýšení by mělo proběhnout v době okolo zveřejnění finančních výsledků za 2Q07 někdy v srpnu. V současnosti management očekává čistý zisk v roce 2007 ve výši 3,0 mld. PLN za předpokladu průměrné ceny mědi 5 700 USD za tunu ve stejném roce, zatímco současná cena je 7 300 USD za tunu.

Náš názor: Očekáváme pozitivní vliv této zprávy. Pokud silnější cena mědi přetrvá až do srpna, očekávali bychom agresivnější navýšení oficiálních projekcí společnosti na zisk, které by odpovídaly již tak optimistickým střednědobým výhledům ceny mědi a dále by braly v potaz zlepšenou zajišťovací politiku a pokračující sliby na omezení výrobních nákladů. Momentálně ponecháváme beze změny naši prognózu na zisk 3,1 mld. PLN za předpokladu průměrné ceny mědi v roce 2007 ve výši 6 200 USD za tunu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
13:00Manchester United Plc (09/19 Q1)