Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Tlustý dal Topolánkovi ultimátum, premiér ustoupit nehodlá

ČTK: Tlustý dal Topolánkovi ultimátum, premiér ustoupit nehodlá

13.04.2007 8:17
Autor: ČTK

Praha 13. dubna (ČTK) - Poslanec ODS Vlastimil Tlustý požaduje, aby se o rozpočtové reformě oficiálně hovořilo jako o úsporném balíčku, nebo aby z návrhu zmizela patnáctiprocentní daň. Jinak při hlasování v Poslanecké sněmovně reformu zamítne. Tlustý to řekl v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny. Premiér Mirek Topolánek (ODS) uvedl, že s žádnou podobnou změnou v návrhu rozpočtové reformy nepočítá.
"Myslím, že mám přinejmenším morální, a možná dokonce autorské právo na původní návrh reformy. Proto nepřipustím, aby byl vydán plagiát s mým podpisem," řekl LN Tlustý. Pokud do vládních návrhů nebudou promítnuty jeho požadavky vycházející z programu ODS, nesmí se jim podle Tlustého říkat reformy a nemá s nimi být spojováno hlasování o důvěře vládě.
Premiér i místopředseda vlády Petr Nečas (ODS) označují Tlustého požadavky za "bizarní". Nečas navíc tvrdí, že by tak exministr mohl zničit vládu i ODS. "Chci, aby na obálce toho návrhu bylo napsáno, že Tlustý je proti. Jestli mé stanovisko vláda nevezme v úvahu, je to její věc," prohlásil Tlustý.

Váš názor
 • Super
  13.04.2007 10:23

  jen tak se dá s "reformou", která znamená pouze zvýšení daňové zátěže, naložit. Pravicová vláda má v programu snížení role státu...k toomu mělo mířit snižování daní - kdepak je tento slib?
  Bo
 • Kdo ponese politické náklady
  13.04.2007 9:49

  Zastavení propadu veřejných financí znamená především škrty, což je pro každou politickou stranu neúnosné. To došlo konečně i Topolánkovi a proto vznikl tento paskvil. Tak dlouho se bude experimentovat, až výše mandatorních výdajů dosáhne 100% rozpočtu a pak se bude konečně hledat podpora napříč politickým spektrem. Z tohoto důvodu je reforma veřejných financí politická záležitost.
  Pozorovatel
 • podpora Tlustému
  13.04.2007 8:37

  tato reforma není o skutečném snižování daní, ale o škrtech a zvyšování daní !!! nemovitosti - před volbama slibovali, že ji zruší !! odečty hypoték .... začíná to, že když se staráš a něco máš, tak pořádně plať !!! asi to udělám podle Čunka, nemít nic, opálit se a natáhnout ruku !!!
  milan brno
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data