Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupina ČEZ již investovala do připojení průmyslové zóny TRIANGLE více než 100 mil. Kč

Skupina ČEZ již investovala do připojení průmyslové zóny TRIANGLE více než 100 mil. Kč

18.4.2007 15:43
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti ČEZ:
ČEZ Distribuce, a.s., ze Skupiny ČEZ pokračuje v severních Čechách v realizaci výstavby dvojvedení velmi vysokého napětí 110 kV a výstavby rozvodny vysokého napětí pro připojení nové průmyslové zóny TRIANGLE v Žatci.

V rámci 1. etapy výstavby byla dokončena stavba dvojnásobného vedení velmi vysokého napětí 110kV na trase mezi transformovnami Výškov a Triangle. Délka trasy venkovního vedení je 9,3 km a má 39 stožárů. Další zrealizovanou stavbou je kabelové vedení vysokého napětí 22 kV umístěné v prostoru průmyslové zóny Triangle v délce trasy 8,4 km, včetně tří betonových distribučních trafostanic. Na kabelové vedení byla rovněž připojena trafostanice žadatele IPS Alpha.

Dosud byly vynaloženy na 1. etapu náklady ve výši cca 100 mil. . Předběžný odhad celkových nákladů činí 115 mil.

„Práce na dokončení 1. etapy pokračují rychlým tempem. Jde o výstavbu rozvodny vysokého napětí 22 kV, kam budou po dokončení zaústěna veškerá vedení 22kV související s průmyslovou zónou Triangle,“ říká Filip Secký, ředitel úseku Obnova sítí z ČEZ Distribuce, a. s., a dodává, „po dokončení rozvodny bude možné od července 2007 dodávat do průmyslové zóny požadovaný příkon 20 MW.

V souvislosti s dalším rozvojem průmyslové zóny TRIANGLE se předpokládá výstavba dalšího zařízení velmi vysokého napětí – venkovního vedení a rozvodny.

Předpokládaný celkový příkon pro průmyslovou zónu by měl činit 75 MW a náklady spojené s připojením nové průmyslové zóny jsou vyčísleny zhruba na 220 mil.

S rozvojem průmyslových zón, vzrůstajícím počtem obchodních a průmyslových center a také pozvolna se rozšiřujícím počtem bytů a rodinných domů souvisí také rostoucí zájem o nová připojení k distribuční soustavě Skupiny ČEZ. Za minulý rok zrealizovala Skupina ČEZ 17 743 nových připojení, z toho celkem 1208 nových připojení na severu Čech. Jedná se o připojení do distribuční soustavy tzv. na zelené louce, bez rezervace příkonu.

Další připojení souvisejí se změnou odběratele elektřiny, kdy dochází k montáži elektroměru po demontáži při změně odběratele či při neplacení za dodávky elektřiny. Za rok 2006 zrealizovala Skupina ČEZ na celém svém distribučním území více než 62 tisíc těchto připojení.

Cílenými investicemi je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionu s vysokou nezaměstnaností. V oblasti ekologie jsou investice zaměřené na snížení ekologických zátěží a ochranu ptactva před popálením.

Skupina ČEZ provozuje na území České republiky vedení v délce 152 733 km. Na severu Čech jde o vedení v délce 24 890 km.Údržba tohoto vedení si vyžaduje nemalé investice, které mají za cíl zabezpečit vysoký standard kvality a spolehlivosti dodávek elektřiny a prostřednictvím dalšího rozvoje distribuční soustavy umožnit připojení novým žadatelům. Tyto aktivity zajišťuje ve Skupině ČEZ společnost ČEZ Distribuce, a. s.

Soňa Hendrychová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data