Světově uznávaný a nejcitovanější tuzemský profesor Milan Zelený soudí, že by se řešení současné ekonomické krize mělo hledat především na úrovni podniků a firem a ne ve státním měřítku. Jak smýšlí o cestách z recese, které si vybraly vlády hlavních světových ekonomik. Jaká opatření by v boji proti krizi preferoval?
Nepromarněte jedinečnou příležitost zeptat se jej přímo! Milan Zelený bude na Vaše dotazy odpovídat od 14:00 do 15:00 hod. Otázky však můžete klást i před začátkem rozhovoru po přihlášení kliknutím na zelené tlačítko a vyplněním formuláře.
Prof. Ing. Milan Zelený, Ph.D., M.S. se narodil v roce 1942 v Kluckých Chvalovicích u Čáslavi. V roce 1965 se zúčastnil konkurzu americké University v Rochesteru, který nakonec vyhrál a v srpnu 1967 odešel studovat do USA. To již měl na svém kontě přes 40 odborných publikací v oblasti řízení složitých projektů. V exilu získal tituly Master of Science a Doctor of Philosophy na univerzitě v Rochesteru. Posléze se stal profesorem podnikového řízení na Kolumbijské univerzitě a nyní má doživotní profesuru na Fordhamově univerzitě v Lincolnově Centru v New Yorku. V současnosti působí také na Fu Jen Univerzity v Taipei a na Indian Institute of Technology v Kanpuru. Je šéfredaktorem časopisu Human Systems Management.
Milan Zelený je odborník v oblastech multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a řídících systémů. Působí jako konzultant četných podniků, institucí a vlád v zahraničí. Na kontě má více než 400 studií, analýz, esejů, komentářů, povídek a fejetonů v českém, slovenském a anglickém jazyce. V Česku je známý například publikacemi „Neučte se z vlastních chyb…“ (2006) či „Cesty k úspěchu: Trvalé hodnoty soustavy Baťa“ (2005).