Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Online rozhovor se Zdeňkem Bakalou, spolumajitelem OKD a jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů již dnes ve 14:00

Online rozhovor se Zdeňkem Bakalou, spolumajitelem OKD a jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů již dnes ve 14:00

04.06.2007 9:45
Autor: 

Jaká je budoucnost OKD? Kdy se dočkáme nových akcií na pražské burze? Jaké společnosti chystají primární emisi? Jak se stát v Česku multimiliardářem? Jak efektivně investovat?

Zdeněk Bakala, spolumajitel OKD a jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů devadesátých let a začátku dvacátého prvního století v Česku, zakladatel společnosti Patria Finance, první investiční banky v České republice, poskytne dnes serveru Patria.cz exkluzivní rozhovor. Půjde o rozhovor v reálném čase přímo na našich webových stránkách, proto se ho budete moci zúčastnit i Vy! Začátek online rozhovoru byl stanoven na 14:00 a bude trvat až do 15:30 hodin, své otázky budete moci zadávat na stránkách Patria.cz už 15 minut před začátkem a pak v celém průběhu rozhovoru.

V devatenácti letech Zdeněk Bakala emigroval do Spojených států, údajně s pouhými padesáti dolary v kapse. Na University of California v Berkeley promoval v roce 1986, poté studoval finančnictví na Darmouth College. Po studiích jej zaměstnala Credit Suisse First Boston v New Yorku, později se stěhoval do Londýna. V roce 1991 byl už ale v Praze, kde pracoval na pozici šéfa české pobočky First Boston.

V roce 1994 se Bakala rozhodl, že se osamostatní a založil Patria Finance. V roce 2000 se rozhodl Patrii prodat. Společnost odkoupila belgická banka KBC, která nyní vlastní i banku ČSOB. V roce 2004 prostřednictvím společnosti RPG Industries, kterou založil se svými společníky, koupil Bakala skupinu Karbon Invest, která pod sebou zahrnuje Ostravsko-Karvinské doly (OKD), Metalimex, Českomoravské doly a Kovonu Karviná. Vlajkovou lodí je pochopitelně OKD, jejíž akcie (či akcie mateřské New World Resources) Bakala možná uvede na burzu jak v Praze, tak v Londýně.

Díky vztahu s bývalou Miss a dnešní pořadatelkou soutěže krásy Michaelou Maláčovou patří Zdeněk Bakala mezi mediálně nejznámější české multimilidardáře.

Dřívější online rozhovory na www.patria.cz:

Online rozhovor s Milošem Bogdanem, generálním ředitelem společnosti Pegas Nonwovens, z 30.1.2007
Online rozhovor s Milanem Janků, prezidentem společnosti ECM, z 11.1.2007
Online rozhovor s Martinem Pecinou, předsedou ÚOHS, z 22.11.2006
Online rozhovor s Radomírem Lašákem, generálním ředitelem ČSA, z 21.8.2006
Online rozhovor s Milanem Štěchem, předsedou ČMKOS, z 22.5.2006
Online rozhovor s Janem Mühlfeitem, viceprezidentem Microsoftu pro Evropu, Střední východ a Afriku, z 10.4.2006
Online rozhovor s Michalem Horáčkem z 5.4.2006

Váš názor
  •  
    01.09.2010 14:13

    Dobrý den, zajímalo by mě jaká bude vaše budoucí politika zaměstnanosti (3Q a 4Q 2010, 2011) ve vaší společnosti. A dále by mě zajímalo, kdy začnete těžit v dolu Debicensko (omlouvám se, když tak za zkomolení) a kolik to přinese nových pracovních míst. Děkuji za odpovědˇ
    tl555
  • Vytěsnit a pak na burzu? To snad NE!
    01.06.2007 12:40

    Pokud uvede akcie na burzu musí počítat s žalobou na neplatnost "vytěsnění" akcionářů OKD! Nebo ne?
    Neználek
Aktuální komentáře
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data