Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Red Hat ve 2Q15 - stále rekordmanem, akcie roste + 0,94 %

Výsledky Red Hat ve 2Q15 - stále rekordmanem, akcie roste + 0,94 %

22.09.2015 11:55
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Včera po uzavření trhů uveřejnil v další iteraci svoje výsledky Red Hat za druhý kvartál fiskálního roku 2016.

I nadále v 54. čtvrtletí drží společnost rekord, kdy její tržby neustále rostou. Tentokrát dosáhly výše 504 mil. USD a meziročně si tak polepšily o 13 % (ex-FX +21 % yoy). Očekávání analytiků byla nižší než společnost skutečně ohlásila o téměř dvě procenta. Tržby za předplatné byly 442 mil. USD a rostly stejnou rychlostí jako tržby celkové. Velmi solidně narostly tržby za vývoj aplikací a dalších marginálnějších technologií. Ve druhém čtvrtletí přinesly 79 mil. USD v tržbách což je o 37 % více než minulý rok. V konstantních cenách byl růst ještě vyšší.

redtrz

Společnosti k dobrým výsledkům pomohla poptávka a dobré zpracování těchto příležitostí. V konstantních cenách by meziroční růst tržeb ukázal na +21 %. Zejména dobře se vedlo firmě v cloudové oblasti. Red Hat se tak stal první společností, která podniká s open-source technologií a jejích tržby za rok přesáhly v uplynulém čtvrtletí 2 mld. USD.

To samé lze říci o zisku, Wall Street očekávala, že zisk na jednu akcii dosáhne 44 centů, když reálně to bylo centů čtyřicetsedm. Meziročně tak zisk vzrostl o 14 %. Celkový čistý zisk za čtvrtletí byl 88 mil. USD a rostl tak o 10 mil. USD proti stejnému čtvrtletí z minulého roku. Na bázi GAAP dosáhl čistý zisk 51 mil. USD, neboli 0,28 USD na jednu akcii, v meziročním srovnání roste o 4 mil. USD (či 3 centy) proti 47 mil. USD a 0,25 USD na jednu akcii.

redzisk

V první polovině roku je cashflow společnosti z operativní činnosti na hodnotě 329 mil. USD. Proti předchozímu roku je tak vyšší o 21 %. Ve 2Q15 bylo operativní CF 120 mil. USD (+12 % yoy).

Celkový objem hotovosti a jejích ekvivalentů na konci srpna byl 2 mld. USD po započtení odkupu akcií v rámci programu zpětného odkupu.

Společnost během čtvrtletí ve svém programu zpětného odkupu nakoupila akcie od akcionářů za 70 milionů dolarů. V programu zatím zůstávají peníze v hodnotě 430 mil. USD za které bude Red Hat dále nakupovat vlastní akcie.

Red Hat očekává, že i nadále budou pokračovat obdobné podmínky na trhu jako jsou dosud včetně negativního dopadu měnového vlivu silného dolaru. Red Hat očekává, že v celém fiskálním roce 2016 dosáhne tržeb ve výši 2,034 až 2,044 mld. USD. Cashflow za celý rok by mělo dosáhnout 690 až 705 mil. USD. Co se zisku týče firma by ráda viděla zisk na akcii ve výši 1,85 - 1,87 USD na jednu akcii.

Od třetího čtvrtletí očekává Red Hat stabilizaci výše tržeb nad úrovní 500 mil. USD ve 3Q15 na hladině 519 - 523 mil. USD. Zisk by měl dosáhnout stejné úrovně jako ve 2Q15 tedy 47 centů na akcii.

Informace byly zveřejněny po uzavření amerického trhu, reakce se tedy odehrávala v poobchodní fázi After hours, kde akcie přidala na 73,40 USD ziskem +0,94 %.

redafter 

Zdroj: firemní data, Bloomberg


Čtěte více:

Evropa výrazně ztrácí, pod tlakem automobilky a komoditní společnosti
22.09.2015 11:04
Evropské akciové trhy vstoupily do dnešního obchodního dne v červených...
Dlouhodobá investiční doporučení (DIP) - německé tituly (Deutsche Bank a další!)
22.09.2015 11:15
Výběr správných titulů je při investování na kapitálových trzích klíčo...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
10:49Akcie si nevybraly jasný směr. Ve hře výsledky velkých techů, přísný Fed a drahá ropa  
9:36Komentář analytika: Vyšší zisk Erste Bank díky Polsku, jádrové výnosy ale mírně zaostaly  
9:21Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 1Q 2026
9:20Komentář analytika: Překonání zisku nestačí, jádrové výnosy KB zůstávají pod tlakem  
9:13J&T Global Finance XI., s.r.o: Výroční zpráva za rok 2025
9:08J&T Global Finance XV., s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025
9:02J&T Global Finance XVI., s.r.o: Výroční zpráva za rok 2025
8:56Pale Fire Financing a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
8:53Pražské banky a big tech v centru pozornosti po rozhodnutí Fedu  
8:50City Home Finance III, s.r.o: Výroční finanční zpráva za rok 2025
8:46SATPO finance, s.r.o.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
8:35GEVORKYAN loni zvýšil tržby o více než 9 procent, EBITDA vzrostla téměř o 11 procent
8:15Skupina Erste vstoupila do roku 2026 se ziskem nad očekáváním, vidí prostor pro akvizice nebo odměnu akcionářům
7:57Komerční banka hlásí nižší zisk a stabilní výnosy
29.04.2026
23:05Amazon hlásí díky poptávce po AI největší růst cloudu od roku 2022
23:02Microsoft zvýšil zisk o 23 procent, tržby překonaly očekávání analytiků
22:50Meta pokračuje v navyšování kapitálových výdajů na AI. Akcie jdou po výsledcích do záporu
22:30Alphabet překonal očekávání. Silný růst cloudu vyhání akcie vzhůru
22:07Powell se neloučí a Fed dělá jestřábí půl-obrat
22:01Akcie i dluhopisy klesly, Fed zůstává rozdělený kvůli válce v Íránu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago