Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Credit Suisse snížila zisk za rok 2007 a čeká čtvrtletní ztrátu

ČTK: Credit Suisse snížila zisk za rok 2007 a čeká čtvrtletní ztrátu

20.03.2008 13:16
Autor: ČTK

Přední švýcarská bankovní skupina Credit Suisse Group dnes přehodnotila ziskový výsledek loňského hospodaření, protože zisk posledního čtvrtletí byl ve skutečnosti proti původnímu odhadu méně než poloviční. Banka rovněž upozornila, že kvůli prudkému zhoršení situace na finančních trzích utrpí v prvním letošním čtvrtletí první ztrátu za pět let. Akcie banky v reakci na oznámení klesly o více než 11 procent.

Banka již v únoru informovala o záměrně špatném ocenění aktiv některými svými obchodníky a šokovala trhy odpisem investic v hodnotě 2,85 miliardy dolarů. Dnes po všech opravách a revizích přepočítala zisk za poslední loňské čtvrtletí na 540 milionů švýcarských franků (8,7 miliardy korun) z původně oznámených 1,33 miliardy franků. Celoroční zisk pak vychází na 7,76 miliardy proti předtím odhadnutým 8,5 miliardy CHF.

Credit Suisse se zatím s krizí hypoték v USA na rozdíl od hlavního konkurenta UBS vyrovnávala vcelku dobře a zůstávala zisková. Zasáhly ji až březnové otřesy na trzích, kdy prudce kolísaly ceny akcií a dluhopisů a centrální banky intervenovaly na peněžním trhu. Banka v důsledku toho prohlásila, že v prvním čtvrtletí zisku nedosáhne.
 
"Trhy jsou nyní extrémně rozkolísané. Tlak na odvětví je evidentní," řekl generální ředitel banky Brady Dougan. Ztráta tohoto čtvrtletí bude pro Credit Suisse první od druhého čtvrtletí roku 2003. Původně banka uváděla, že v prvním čtvrtletí vytvoří zisk.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.09.2025
12:35OECD zlepšila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,2 procenta
12:14Trigema Real Estate Finance a.s.: Oznámení o výplatě TRIGEMA 7,35/29
12:10Bloomberg: Jestřábí měnová politika žene korunu a forint na špičku světových měn
11:51Průzkum: Téměř pětina Čechů má nyní hypotéku, stejný počet ji plánuje
11:10Rostou akcie, dluhopisy i zlato. Optimismus o AI dostal nový impuls  
10:15J&T Global Finance XVI., s.r.o: Pololetní zpráva k 30.6.2025
10:00Dohoda Nvidie s OpenAI: Na infrastrukturu bude potřeba až pět milionů grafických procesorů
9:31Majitel ČSOB zvažuje koupi nizozemské banky ABN Amro, píše Bloomberg
8:46Rozbřesk: MNB ponechá sazby beze změny navzdory silnému forintu, plíživé posilování koruny nebere konce
8:39Nvidia investuje do OpenAI, v USA je na obzoru tradiční hrozba vládního shutdownu, evropské futures jsou v zeleném  
6:27Gundlach: Riziko vyšší inflace a příliš uvolněné monetární politiky
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba