Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: MMF opět snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

ČTK: MMF opět snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

04.04.2008 8:16
Autor: ČTK

Mezinárodní měnový fond již podruhé v letošním roce snížil odhad růstu světové ekonomiky. MMF nyní předpokládá, že globální hospodářský růst letos zvolní na 3,7 procenta z loňských 4,9 procenta. V lednové prognóze počítal s mírnějším zpomalením na 4,1 procenta.
 
"Mohu potvrdit, že současný odhad světového růstu pro rok 2008 činí 3,7 procenta," řekl mluvčí MMF. Reagoval tak na zprávy médií o prognóze MMF, která má být oficiálně zveřejněna ve středu.

Světová ekonomika by letos podle revidovaného odhadu rostla nejpomaleji od roku 2002, kdy stoupla o 3,1 procenta. Prognóza MMF ukazuje, že problémy na trhu s bydlením a úvěrovém trhu ve Spojených státech mají na světovou ekonomiku velký negativní dopad, píše agentura Reuters.

Odhad letošního hospodářského růstu v USA fond podle zpráv médií v nové prognóze sníží na pouhých 0,5 procenta z původně předpokládaných 1,5 procenta. "Navzdory silné reakci amerických politiků budou mít na ekonomiku USA v blízké době velký dopad horší finanční podmínky, vyšší ceny energie, slabší trh práce a slabý trh s bydlením," řekl tento týden hlavní ekonom MMF Simon Johnson.

Upozornil rovněž, že Evropa je obzvláště náchylná k tomu, aby se do ní přelily finanční problémy vyvolaná úvěrovou krizí v USA. Dodal, že tyto problémy by mohly vést ke zpomalení přílivu financí do rozvíjejících se ekonomik, včetně zemí ve východní Evropě.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.05.2025
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět
16:50Ochlazení na akciovém trhu  
16:33Zlomový okamžik na evropském EV trhu? Čínská BYD poprvé poráží Teslu
16:12Jak Microsoft přemýšlí o AI? Základem jeho filosofie je paradox z 19. století
14:48Braňo Soták: Advance Auto Parts ukázala první světlo na konci tunelu, akcie prudce rostou  
14:48UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:55OPEC+ zvažuje třetí navýšení těžby. Akcie ropných těžařů dál klesají
12:53Trumpův návrh daňového zákona prošel Sněmovnou reprezentantů
11:07Dluhový problém v USA a Japonsku sráží dolů dluhopisy i akcie  
10:39Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, index je na 87,5 bodu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - HDP, q/q
16:00USA - Prodeje nových domů