Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    HN: Microsoft chce koupit portál Seznam.cz

    HN: Microsoft chce koupit portál Seznam.cz

    28.04.2008 8:57
    Autor: ČTK

    Expanze Microsoftu (30 USD, -6,19%) do světa internetu by se mohla dotknout i Česka. Podle dnešních Hospodářských novin největší světový výrobce softwaru vyjednává o koupi největšího českého internetového portálu Seznam.cz.
     
    "Nákup Seznamu zapadá do strategie Microsoftu posílit na on-line trhu," citují HN zdroj seznámený s plány firem.
     
    Zakladatel a většinový majitel Seznamu Ivo Lukačovič má podle deníku na květen naplánovanou schůzku s nejvyšším šéfem softwarového gigantu Stevem Ballmerem, který jede do Prahy přednášet.

    Podle dřívějších informací ČTK by se měl prodávat jak podíl minoritních akcionářů Tiger Holding Four a Miura International, tak i 70 procent Lukačoviče. Ten zprávy o prodeji opakovaně popřel, naopak zdroje z okolí minoritních akcionářů záměr potvrdily.

    Lukačovič však zprávu o prodeji nadále popírá. "Seznam neprodám," řekl dnešním Hospodářským novinám.

    Seznam, který denně navštíví 2,1 milionu uživatelů, založil Lukačovič v roce 1996 jako první tuzemský vyhledávač. Za loňský rok Seznam očekává tržby kolem 1,4 miliardy korun a zisk přes půl miliardy. Příjmy firmy pochází zejména z placeného umístění odkazů v katalogu a reklamy.

    Seznam není jen vyhledávač, ale provozuje zhruba 30 služeb. Patří mezi ně zpravodajský server Novinky.cz, bezplatný e-mail, videoserver Stream.cz či komunitní weby Lidé.cz a Spolužáci.cz.

    Požadovaná cena za celý Seznam by se měla pohybovat kolem jedné miliardy dolarů (zhruba 16 miliard korun).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům
    13:19Goldman Sachs vidí v Evropě přehlížené příležitosti. U dvou akcií očekává více než 100% růst
    11:59Rychlejší růst, vyšší marže a lepší výhled. Lilly překonává Novo Nordisk

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst