Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Analytici: Americké investiční banky čeká další těžké čtvrtletí

Analytici: Americké investiční banky čeká další těžké čtvrtletí

22.08.2008 8:14
Autor: ČTK

Bangalore (ČTK) - Analytici na Wall Street varují, že americké investiční banky čeká další těžké čtvrtletí. Provázet je budou další odpisy investic do obligací a nízké provozní příjmy, napsala agentura Reuters.

Analytik Citigroup (17 USD, -0,11%) Prashant Bhatia zvýšil na třetí čtvrtletí odhad ztráty Lehman Brothers (14 USD, -0,07%) a její emise na akciovém trhu spadla až o devět procent. Přispěla k tomu i zpráva v tisku o nezdařeném prodeji aktiv banky.

Bhatia a analytik Lehman Brothers Roger Freeman pak snížili odhad výsledku za třetí čtvrtletí investičním bankám Goldman Sachs (156 USD, -1,16%) Group a Morgan Stanley (37 USD, -0,91%).

"Snižujeme odhady za třetí čtvrtletí, aby odrážely nepříznivé ekonomické prostředí. Charakterizují ho nižší zobchodované objemy za klienty a ztráty z těžko prodejných aktiv," napsal Bhatia z Citigroup.

Bhatia předpokládá, že Lehman odepíše ještě 2,9 miliardy dolarů. V případě Goldman Sachs odhaduje tyto odpisy na 1,8 miliardy a u Morgan Stanley na 1,7 miliardy.

Freeman z Lehman Brothers ve své poznámce uvedl, že odpisy v tomto čtvrtletí vzniknou z podřadných i kvalitních hypoték, z cenných papírů i úvěrů. Analytik dodal, že pokles hodnot těchto aktiv se za pár posledních týdnů zrychlil.

Analytik Banc of America Securities Michael Hecht dodal, že velké investiční banky v USA letos čeká nevýrazné prostředí s nízkou viditelností a vysokými riziky ztrát z hypoték, napsal Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.11.2025
18:04Skepse kolem AI, vládní „shutdown“ a obavy z ekonomického zpomalení srážejí trhy  
17:06Několik dolarových příběhů
15:12Od euforie ke skepsi. Trhy znepokojuje finanční náročnost plánů OpenAI po výroku CFO  
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují
8:54Evropa míří k pozitivnímu zahájení, daří se německému vývozu  
8:53Rozbřesk: Koruna nereagovala na zasedání ČNB, slabší trh práce v USA posunul eurodolar výše
8:32Bude Musk prvním bilionářem? Akcionáři Tesly mu přiklepli rekordní plán odměn
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university